Edmonton - San Jose 2:5Havlát dal vítězný gól Žraloků, Hanzal přispěl asistencí k výhře Phoenixu v Pittsburghu

New York

Český hokejista Martin Havlát vstřelil v zámořské NHL vítězný gól San Jose v duelu s Edmontonem, v němž nakonec Žraloci vyhráli 5:2. Gólovou asistencí na úvodní brance zápasu přispěl Martin Hanzal k vítězství Phoenixu v Pittsburghu 3:2.

Hokejisté Phoenixu Brandon McMillan (vlevo) a Martin Hanzal se radují z gólu proti Pittsburghu.

Hlavní hvězdou duelu v Edmontonu se stal útočník Žraloků Joe Pavelski, jenž nastřílel hattrick. Dvakrát se trefil v úvodní desetiminutovce druhé třetiny, kdy otáčel skóre na 2:1, třetí trefu přidal v závěrečné části.

Ještě v poslední minutě druhé třetiny odskočili hosté na rozdíl dvou gólů, když se Havlát zmocnil volného puku a po rychlém protiútoku prostřelil rychlým švihem brankáře Scrivense u bližší tyče. Pro rodáka z Mladé Bolseslavi to byla devátá trefa v sezóně.

Sharks mají po výhře čtyřbodový náskok na Anaheim, s nímž se přetahují o první místo v Pacifické divizi. Kačeři mají ale o tři odehraná utkání méně.

„Na začátku jsme se trochu hledali. Věděli jsme, že na nás vletí po tom posledním zápase tady (porážka od Calgary 1:8). Pár věcí se nám ale povedlo a dokázali jsme se dostat do hry a zlepšit se na puku. K výhře přispěli všichni hráči, dali jsme prostor všem čtyřem lajnám. Potěšilo mě, že kluci se kousli a dokázali najít cestu k vítězství," pochvaloval si kouč hostů Todd McLellan.

Pittsburgh si jistotu play off nevybojoval

Martin Hanzal nastartoval výhru Phoenixu v Pittsburghem, když v desáté minutě utkání vybojoval puk u mantinelu a následně parádně připravil úvodní gól zápasu pro Davida Mosse. Tučňáci dokázali sice proti Kojotům zápas dvakrát srovnat, jenže na trefu Mikkela Boedkera ve třetí třetině už odpověď nenašli.

Phoenix tak překazil Pittsburghu možnost zajištění účasti v play off, na níž mohli Penguins v případě výhry dosáhnout. V souboji o postupové místo ze Západní konference nyní odskočili Kojoti o tři body Dallasu, který prohrál s Chicagem.

Pittsburgh prohrál pět z posledních sedmi zápasů, Metropolitní divizi ale vede s třináctibodovým náskokem na druhé Rangers. „Dnes jsme z nějakého důvodu neměli takovou energii jako při nedělním zápase proti St. Louis. Musíme se dát dohromady a doufám, že tady příští zápas vyhrajeme," hodnotil duel kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.

Výsledky NHL
Toronto - St. Louis 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 12. Lupul, 45. Gunnarsson, 56. Van Riemsdyk - 20., 28. a 59. Backes, 16. Oshie (Polák), 38. Steen. Střely na branku: 25:49. Diváci: 19.505.
Pittsburgh - Phoenix 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 12. J. Jokinen, 20. Pyatt - 10. Moss (Hanzal), 15. Vermette, 34. Boedker. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18.632.
Washington - Los Angeles 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 3. a 8. Ovečkin, 38. Penner, 60. Kuzněcov - 23. M. Richards, 41. King, 49. Gáborík, 53. Brown, rozh. nájezd Kopitar. Střely na branku: 27:36. Diváci: 18.506.
Carolina - NY Islanders 4:5 (2:4, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Skinner, 16. Loktionov (Tlustý), 23. Sjomin, 38. Gerbe - 4. a 7. McDonald, 11. a 37. Martin, 6. Clutterbuck. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15.176.
Edmonton - San Jose 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
Branky: 5. Perron, 55. Hall - 27., 42. a 54. Pavelski, 30. Marleau, 40. Havlát. Střely na branku: 30:34. Diváci: 16.839.
Florida - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 38. Bergenheim, 38. Trocheck (Fleischmann), rozh. nájezd Pirri - 32. Stone, 37. MacArthur. Střely na branku: 41:39. Diváci: 13.435.
Columbus - Detroit 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 2. a 60. Johansen, 13. Dubinsky, 47. Atkinson - 15. a 31. Nyquist. Střely na branku: 28:33. Diváci: 15.103.
Chicago - Dallas 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 20. Shaw, 25. Versteeg, 35. Keith, 60. Hossa - 31. a 55. Garbutt. Střely na branku: 42:27. Diváci: 21.493.
Nashville - Colorado 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. a 10. Josi, 35. a 56. Cullen - 20., 29. a rozh. nájezd Landeskog, 53. McLeod, 57. Holden. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.438.
Montreal - Buffalo 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 51. Pacioretty, 57. Briere. Střely na branku: 35:24. Diváci: 21.273.