Detroit - Montreal 4:5Plekanec a Tlustý střelecky zářili. Ďáblové prohráli v nájezdech, Eliáš asistoval

New York

Hokejisté Montrealu slavili v Detroitu výhru 5:4. Výraznou měrou k ní přispěl Tomáš Plekanec, který vstřelil úvodní dvě branky Canadiens a stal se třetí hvězdou utkání. Dva góly dal v NHL v noci na pátek i Jiří Tlustý a zejména jeho zásluhou zvítězila Carolina na ledě Floridy 3:0. Český útočník byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. New Jersey bojující o účast v play off prohrálo doma s Phoenixem 2:3 po samostatných nájezdech. Patrik Eliáš si v dresu Ďáblů připsal jednu asistenci, Jaromír Jágr nebodoval.

Útočník Montrealu Tomáš Plekanec se raduje ze vstřelení gólu na ledě Detroitu.

Tlustý se na hřišti Floridy poprvé trefil v 10. minutě. V přečíslení dva na jednoho dostal přihrávku od Staala a poté si doslova vychutnal obránce Campbella i brankáře Luonga. Z čtrnáctého zásahu v sezóně se pak kladenský odchovanec radoval zkraje prostřední části, kdy zblízka dorazil puk do poloodkryté klece. Tu v té době již střežil Dan Ellis, jenž nahradil zraněného Luonga, který odstoupil ze zápasu po střetu s Radkem Dvořákem. Zkušený křídelník obdržel za zákrok trest na pět minut a do konce utkání.

Ve 26. minutě se ještě trefil do černého Skinner, jenž definitivně pojistil Hurikánům dva body. Výtečný výkon předvedl v brance hostů Anton Chudobin, který kryl všech pětatřicet střel soupeře. "Chytal opravdu dobře. Nenašli jsme recept, jak ho překonat," povzdechl si forvard Panthers Tomáš Fleischmann. Carolina ztrácí ve Východní konferenci na play off sedm bodů.

Plekanec dvakrát skóroval

Dařilo se i Tomáši Plekancovi. V Joe Louis Areně zařídil vedení Habs 2:0. Skóre otevřel už v 6. minutě, kdy se parádně trefil z prostoru mezi kruhy. V 15. minutě pak dokončil kombinaci s obráncem Subbanem. Rudá křídla následně stahovala manko a nakonec po dvou gólech Tatara srovnala na 3:3, přesto nevybojovala ani jeden bod. V rozmezí 46. a 52. minuty se prosadili Pacioretty s Vanekem a ani snížení z hole Franzéna už Detroit od porážky neuchránilo.

Hned sedm českých hráčů bylo ve hře v utkání mezi New Jersey a Phoenixem. Z vítězství se nakonec těšila čtveřice Martin Erat, Martin Hanzal, Radim Vrbata a Zbyněk Michálek. Kojoti vydolovali důležité dva body v nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem byl Dán Mikkel Boedker.

Vrbata zaznamenal asistenci u druhého gólu hostů, jel i samostatný nájezd, na gólmana Brodeura ale nevyzrál. Přihrávkou se zaskvěl v dresu Devils i Patrik Eliáš, který zkusil štěstí i v dovednostní činnosti, gól ale nedal. Celek z Newarku neuspěl v letošní sezóně ani v jediném z devíti rozstřelů.

Výsledky NHL:
Boston - Chicago 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. a 46. Bergeron, 46. Söderberg. Střely na branku: 23:28. Diváci: 17 565.
New Jersey - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Clowe, 51. Henrique (Eliáš) - 3. Chipchura, 37. Summers (Vrbata), rozhodující sam. nájezd Boedker. Střely na branku: 28:27.
Pittsburgh - Los Angeles 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 28. Kunitz, 36. Pyatt - 16. Carter, 27. Martinez, 44. Doughty. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18 650.
Detroit - Montreal 4:5 (0:2, 1:1, 3:2)
Branky: 42. a 45. Tatar, 22. Sheahan, 52. Franzen - 6. a 15. Plekanec, 32. Desharnais, 46. Pacioretty, 52. Vanek. Střely na branku: 30:29. Diváci: 20 066.
San Jose - Winnipeg 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Boyle (Havlát), 15. Burns, 32. Couture (Havlát) - 3. Ladd (Frolík), 22. Wheeler, 30. Byfuglien (Frolík), 57. Enstrom. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17 562.
Florida - Carolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 10. a 23. Tlustý, 26. Skinner. Střely na branku: 35:32. Diváci: 12 379.
St. Louis - Minnesota 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 5., 20. a 48. Oshie (na první Polák), 34. Schwartz, 51. Morrow (Sobotka) - 52. Parise. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19 646.
Nashville - Buffalo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 20. a 27. Weber, 7. Sissons, 12. Wilson, 12. Jarnkrok, 60. Nystrom - 23. Ristolainen. Střely na branku: 34:33. Diváci: 16 729.
Colorado - Vancouver 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. Duchene, 29. Landeskog, 61. Barrie - 11. Weber, 39. Kassian. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16 965.
Tampa Bay - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 21. a 46. Callahan (na první Gudas), rozhodující sam. nájezd S. Salo - 22. Strome, 30. Donovan. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18 554.