Rubriky:

NHL

Hokejový klub St. Louis Blues je na prodej

18. června 2005 12:14 - ST. LOUIS (USA)

Hokejovou ligu NHL potkala další nepříznivá zpráva: majitelé St. Louis Blues se rozhodli klub prodat kvůli vysokým finančním ztrátám a nejasné budoucnosti soutěže. Dědicové obchodního řetězce Wal-Mart Bill a Nancy Laurieovi nyní hledají kupce.

 

ČTK/AP

Pomoci jim má bostonská firma Game Plan LLC, která v minulosti zprostředkovala prodej Ottawy Senators, baseballového klubu Los Angeles Dodgers a basketbalového celku Boston Celtics.

Laurieovi vlastní Blues od roku 1999, kdy za klub zaplatili 100 miliónů dolarů. Nyní se chtějí zbavit i pronájmu haly Savvis Center, v níž hokejisté St. Louis hrají. Podle prezidenta klubu Marka Sauera prodělal klub od roku 1994 na provozu týmu a haly celkem 225 milionů dolarů.

"Laurieovi se rozhodli pro prodej Blues, protože za uplynulé dva roky překročily ztráty 60 milionů dolarů a je téměř jisté, že půjde o ztrátový podnik i nadále," prohlásil Sauer. St. Louis má na soupisce českého útočníka Petra Čajánka.

V NHL tak nejspíš v krátké době změní majitele už druhý klub. V tomto týdnu schválilo vedení soutěže prodej Anaheimu Mighty Ducks americkému miliardáři Henrymu Samuelimu a jeho ženě Susan, kteří tým koupili v únoru od společnosti Walt Disney za 75 milionů dolarů.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..