Philadelphia - Boston 1:3Pastrňák si připsal první trefy v NHL, skórovali také Hemský s Michálkem

Boston

Skvělým způsobem si český hokejista David Pastrňák spravil chuť po neúspěchu národního týmu na MS do dvaceti let. Při svém sedmém startu v NHL se v dresu Bostonu dočkal gólové oslavy. A při výhře proti Philadelphii 3:1 se trefil hned dvakrát. Po zásluze tak byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Na druhou branku mu přihrával David Krejčí. Asistenci na jediné brance Flyers si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Voráček.

Hokejisté Bostonu Torey Krug (47), David Pastrňák (88), Zdeno Chára (33) a David Krejčí (46) oslavují gól druhého jmenovaného v utkání proti Philadelphii.

Osmnáctiletý Pastrňák se poprvé prosadil v první třetině při početní převaze, když coby člen elitního přesilovkového komanda pohotově dorazil do branky vyražený puk a potrestal tak Voráčkovo vyloučení.

Z druhé trefy se nejmladší hráč NHL radoval ve třetí třetině, kdy mu před odkrytou bránu parádně namazal David Krejčí a rodák z Havířova mohl pohodlně skórovat. Na 3:0 následně zvyšoval po rychlém protiútoku v oslabení Chris Kelly.

Philadelphia se nakonec dočkala gólu v přesilovce. U branky kapitána Clauda Girouxe asistoval Voráček, jenž si připsal padesátý bod v sezóně.

Pastrňák dokonce útočil na hattrick, trefil se při hře Philadelphie bez brankáře, jenže vystřelil až po závěrečné siréně. O třetí gól se tak možná připravil kličkou, která jeho střeleckému pokusu předcházela.

Philadelphia na zápas nebude určitě ráda vzpomínat. Nejenže poprvé po třech zápasech prohrála, ale hned v úvodu navíc kvůli zranění přišla o brankáře Steva Masona, jehož musel nahradit Ray Emery.

Souboj bratří Michálků se nekonal

Aleš Hemský svým šestým gólem v sezóně snížil necelé tři minuty před koncem duelu s Coloradem na 3:4. Jeho Hvězdy však již nedokázaly dotáhnout utkání alespoň do prodloužení. U rozhodující trefy Duchenea asistoval první rodilý Chorvat v NHL Borna Rendulič.

Pittsburgh vyhrál souboj s Montrealem 2:1, když o branky Tučňáků se postaraly jeho hlavní opory. Malkin vyrovnával v prostřední části na 1:1 a poté spolu s Letangem asistoval v prodloužení u vítězné trefy Sidneyho Crosbyho, když domácí hráli v oslabení tří proti čtyřem.

Velmi nešťastný zápas prožili gólmani Detroitu. Neuběhly ani dvě minuty střetnutí s Washingtonem, když Jimmy Howard ztratil kotouč za bránou, což vytrestal Troy Brouwer. Americký brankář se navíc při marné snaze zasáhnout zranil a do brankoviště tak musel Petr Mrázek. Ani on však neprožil povedený večer. Ze čtrnácti střel inkasoval hned dvakrát a z utkání tak odešel s nelichotivou procentuální úspěšností 85,7 %. Detroit sice svého soka přestřílel v poměru 27:17, skóre na světelné tabuli však vyznělo pro domácí v poměru 3:1.

Phoenix na svém ledě hostil Ottawu a musel se vypořádat s absencemi českých opor. Vinou zranění nenastoupili Martin Hanzal ani Zbyněk Michálek, který se tak na ledě nepotkal se svým bratrem Milanem. Právě Milan Michálek pomohl Senátorům jednou trefou k výhře 5:1. Český útočník v první třetině dokázal odpovědět na soupeřovu vedoucí branku poté, co úspěšně dorážel při skrumáži před bránou.

Výsledky NHL
Philadelphia - Boston 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 55. Giroux (Voráček) - 12. a 45. Pastrňák (na druhou Krejčí), 50. Kelly. Střely na branku: 25:18. Diváci: 19.907. Hvězdy utkání: 1. Pastrňák (Boston), 2. Giroux (Philadelphia), 3. Kelly (Boston).
Minnesota - Nashville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Coyle - 5. Fisher, 44. Järnkrok, 49. Wilson. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.052. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Wilson (oba Nashville), 3. Coyle (Minnesota).
Colorado - Dallas 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 28. E. Johnson, 29. Mitchell, 40. MacKinnon, 41. Duchene - 1. Ritchie, 10. Sceviour, 43. Hemský. Střely na branku: 30:40. Diváci: 18.007. Hvězdy utkání: 1. Duchene, 2. MacKinnon (oba Colorad), 3. Seguin (Dallas).
Montreal - Pittsburgh 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 19. Pacioretty - 39. Malkin, 64. Crosby. Střely na branku: 28:37. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Price (Montreal), 3. Fleury (Pittsburgh).
Washington - Detroit 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Brouwer, 22. Carlson, 32. Joel Ward - 40. Ericsson. Petr Mrázek odchytal za Detroit 56 minut, ze 14 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 17:27. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Carlson, 2. Holtby, 3. Beagle (všichni Washington).
San Jose - NY Rangers 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 48. Karlsson - 11. St. Louis, 16. Kreider, 60. Rick Nash. Střely na branku: 31:32. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Lundqvist, 2. Kreider (oba Rangers), 3. Karlsson (San Jose).
Arizona - Ottawa 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Boedker - 8. M. Michálek, 14. MacArthur, 30. Hoffman, 42. Ceci, 60. Legwand. Střely na branku: 32:33. Diváci: 14.933. Hvězdy utkání: 1. MacArthur, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Boedker (Arizona).
St. Louis - Carolina 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Steen, 25. Schwartz, 26. Berglund, 47. Tarasenko, rozh. nájezd Oshie - 3. Rask, 8. Skinner, 13. E. Staal, 36. Riley Nash. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.411. Hvězdy utkání: 1. Steen, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Skinner (Carolina).
Vancouver - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 6. Backlund. Střely na branku: 36:23. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Ortio (Calgary), 2. Lack (Vancouver), 3. Backlund (Calgary).
Columbus - NY Islanders 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Branky: 5. J. Johnson, 44. Foligno - 1. Kuljomin, 31. Martin, 34. Lee, 38. B. Strait, 55. Okposo. Střely na branku: 18:40. Diváci: 16.589. Hvězdy utkání: 1. Strome, 2. Lee, 3. Hickey (všichni Islanders).
Los Angeles - Winnipeg 4:5 po sam. nájezdech (2:3, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 15. Kopitar, 16. Justin Williams, 42. Gáborík, 53. Clifford - 5. a rozh. nájezd Little, 4. Perreault (Frolík), 7. Wheeler, 55. Bogosian. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Byfuglien (Winnipeg), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Little (Winnipeg).