Vancouver - Boston 5:2Vrbata vystřelil výhru Vancouveru. Zranil se Hemský

Vancouver/Praha

Vítězný gól Vancouveru v utkání NHL se silným Bostonem vsítil český střelec Radim Vrbata. Hokejisté Canucks výhrou 5:2 zpevnili svou pozici v postupové osmičce pro play off, Vrbata bodoval poosmé v řadě. Po osmi zápasech naopak zlomil svou sérii bez gólu Erat, na vítězství jeho Arizony to však nestačilo. Při prohře Flyers jednou asistoval Voráček. Nepříjemnou zprávou je pak zranění Aleše Hemského z Dallasu.

Vrbata stoicky oslavuje svou 21. branku v aktuální sezóně NHL.

Vrbatova série trvá už od konce ledna. Během osmi zápasů se třikrát trefil a šestkrát na gól přihrál - překonal tak své osobní maximum. Jeho dosavadní nejdelší bodová šňůra sestávala ze sedmi utkání v sezóně 2011, kdy ještě hrál za Phoenix (nyní Arizona).

„Jsou případy, kdy máte lepší šance, ale zůstane jen u nich. A někdy se zdá, že do vám do branky projde všechno. Budu se snažit, aby mi to vydrželo co nejdéle," komentoval svou formu Vrbata.

Vrbata nastupuje ve druhé formaci bez bratrů Sedinů. Spolupráce s nimi pro něj přitom byla zprvu klíčová. Nyní se na ledě společně potkávají hlavně v přesilovkách.

Český útočník v utkání proti Bruins zaznamenal rozdílovou branku a dostal se mezi hvězdy utkání, největší ovace si však vysloužil kanadský útočník Shawn Matthias, jenž poprvé vstřelil tři góly v jednom utkání NHL.

Jak Boston, tak Vancouver počítají ve svém boji o play off každý bod. Canucks díky 5:2 výhře popolezli na sedmou příčku Západní konference, Bruins jsou osmí ve Východní.

Eliášovo jubileum

Oslava 1200. zápasu v severoamerické NHL se nevydařila Patriku Eliášovi z New Jersey. Devils se zásluhou Harrolda dostali v první části zápasu s Chicagem do vedení, brankář Schneider ale jejich těsný náskok udržel jen do začátku závěrečné třetiny, kdy vyrovnal Marián Hossa.

Další dvě branky stanovily konečné skóre na 3:1 pro domácí Blackhawks. Martin Havlát se v utkání nevešel do sestavy Devils. Americký forvard Patrick Kane navýšil jednou asistencí vedení v kanadském bodování ligy.

Dallas sčítá těžké ztráty - včetně Seguina

Hokejisté Stars získali za výhru 2:0 nad Floridou důležité body, k tomu ale ztratili tři své ofenzivní hráče. Hemský odstoupil v první třetině kvůli zranění v dolní části těla.

Nejpalčivější ztrátou by však pro Stars byla delší absence Tylera Seguina, kterého svým hitem nasměrovaným na nohy vyřadil obránce soupeře Kulikov. Z utkání odstoupil také Eaves.

Další Voráčkův symbolický bodový příspěvek

Když Philadelphia vedla ve třetí třetině zápasu s Columbusem i díky Voráčkově asistenci už 3:1 málokdo čekal, že se domácí Blue Jackets ještě vzchopí, ti však nakonec zápas otočili.

Ve 49. minutě dal kontaktní branku Boll, pět minut před koncem dorazil Etkinson do branky puk po střele bývalého hráče Philadelphie Hartnella.

Ostudný byl pro obranu Flyers rozhodující gól. Proti osamocenému brankáři Emerymu stála přesila dvou hráčů domácích. Ve třetí minutě prodloužení tak rozhodl o výhře Columbusu 4:3 ruský útočník Artěm Anisimov. Flyers si v závodě o play off připsali další bolestivou ztrátu.

Jen osm minut odehrál v utkání San Jose na ledě Arizony český mladík Tomáš Hertl. Favorizovaní Sharks i přes dvoubrankovou ztrátu z první třetiny v utkání zvítězili 4:2.

NHL:
Columbus - Philadelphia 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 29. Dubinsky, 49. Boll, 56. Atkinson, 63. Anisimov - 11. a 46. Simmonds (na druhou Voráček), 38. Couturier. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.403. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Anisimov (oba Columbus), 3. Simmonds (Philadelphia).
Chicago - New Jersey 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 42. Hossa, 45. Toews, 60. Versteeg - 16. Harrold. Střely na branku: 35:26. Diváci: 22.186. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Seabrook, 3. Toews (všichni Chicago).
Dallas - Florida 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Jamie Benn, 18. Spezza. Střely na branku: 28:37. Diváci: 18.211. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Jamie Benn, 3. Fiddler (všichni Dallas).
Arizona - San Jose 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Arcobello, 16. Erat - 21., 34. a 59. Pavelski, 47. Goodrow. Střely na branku: 34:26. Diváci: 16.713. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Niemi (oba San Jose), 3. Arcobello (Arizona).
Vancouver - Boston 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 2., 6. a 47. Matthias, 30. Vrbata, 58. Hansen - 10. Bergeron, 46. Kelly. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Matthias (Vancouver), 2. Bergeron (Boston), 3. Vrbata (Vancouver).