Sýkora pomohl Anaheimu k porážce Phoenixu

NEW YORK

Třemi zápasy pokračovala v neděli zámořská NHL. K vítězství Anaheimu nad Phoenixem přispěl gólem a asistencí Petr Sýkora, Chicago uspělo v duelu s Minnesotou a Calgary se podařilo dobýt arénu Králů z Los Angeles. V dresu Plamenů si připsal jednu asistenci obránce Roman Hamrlík.

Phoenixu se pod taktovkou trenéra Wayna Gretzkého nedaří a porážka na ledě Anaheimu byla pro Kojoty sedmá z letošních deseti zápasů. Domácím se podařil vstup do zápasu a po první třetině vedli už 3:0. Skóre otevřel v 10. minutě Petr Sýkora, který se před přestávkou rovněž podílel na brance Selänneho.

Ve druhé části domácí mírně ztratili tempo a Phoenixu, jehož branku hájil od druhého dějství místo Josepha LeNeveu, se zásluhou dvou gólů Leclerca podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Na druhé brance hostujícího celku se podílel Zdeněk Michálek.

V úvodu závěrečné třetiny ale ujel v oslabení Hedström a domácí opět vedli o dvě branky. Pět minut před koncem zápasu ještě zdramatizoval vývoj při přesilovce Phoenixu Sanderson, definitivní tečku za utkáním ale udělal v závěrečné minutě Rob Nideremayer.

"Úvod zápasu jsme zvládli na výbornou. Pak jsme mírně polevili, ale v závěru utkání jsme šli opět tvrdě za vítězstvím," komentoval vystoupení domácích R. Niedermayer. Trenér Gretzky se k zápasu nevyjádřil - své svěřence totiž koučoval tak vehementně, až přišel o hlas.

Nováčci Chicaga udolali Minnesotu

Slibný náskok z úvodu utkání naopak nedokázali zužitkovat hokejisté Los Angeles, kteří na svém ledě přivítali Calgary. Na góly Robitailla a Armstronga totiž dokázali v prostředním dějství odpovědět Simon a Phaneuf. Remízový stav svítil na ukazateli skóre ještě na začátku poslední minuty a diváci ve Staples Centru se pomalu chystali na prodloužení, když v čase 19:30 zužitkoval početní výhodu opět Simon.

Domácí prostředí proti tomu svědčilo v neděli hráčům Chicaga, kteří dokázali přehrát favorizovanou Minnesotu. Štít Blackhawks drželi především nováčci. Rene Bourque otevřel v 10. minutě skóre, hosté ale dokázali do přestávky srovnat a stejný scénář se opakoval i ve druhé třetině.

Rozhodující úder zasadili novicové Chicaga v závěrečné části: nejprve dostal Blackhawks do vedení Holmqvist a posléze pečetil výsledek Keith. "Ohromný zápas. Na každém byla znát obrovská chuť do hry. Bez jakékoli pochybnosti jsme sehráli zatím nejlepší zápas sezóny," jásal asistent trenéra Chicaga Denis Savard.

Anaheim - Phoenix 5:3 (3:0, 0:2, 2:1)
Branky: 10. Petr Sýkora, 18. Selänne (Petr Sýkora), 20. McDonald, 45. Hedström, 50. R. Niedermayer - 24. a 40. Leclerc (na druhou Z. Michálek), 55. Sanderson. Zásahy brankářů: Bryzgalov 27/24 - Joesph 11/8, LeNeveu 17/15.
Chicago - Minnesota 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 10. Bourque, 23. Arnason, 51. Holmqvist, 54. Keith - 11. a 25. Gáborík. Zásahy brankářů: Chabibulin 17/15 - Roloson 32/28.
Los Angeles - Calgary 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 17. L. Robitaille, 19. D. Armstrong - 29. a 60. Simon (na druhou Hamrlík), 34. Phaneuf. Zásahy brankářů: Garon 31/28 - Kiprusoff 20/18.
1. Vancouver971135:2715
2. Minnesota951332:2011