Klepiš a Fleischmann pomohli Capitals k další výhře

NEW YORK

Hokejisté Washingtonu se po špatném začátku nové sezóny zámořské hokejové NHL konečně trochu probudili a v neděli si dokázali připsat druhou výhru v řadě. Po pátečním vítězství nad Atlantou zvítězili hokejisté z hlavního města Spojených států nad Torontem 5:4. Na úspěšném výsledku pro Capitals se asistencí podíleli Jakub Klepiš s Tomášem Fleischmann.

Dvěma góly se na vítězství Capitals podílel ruský útočník Alexander Ovečkin, který tak uzavřel první desítku vstřelených gólů v NHL. "Když mám možnost vystřelit, tak pálím. Rád dávám góly. Vždycky se ale především snažím, abych byl maximálně užitečný týmu. Pokud vyhrajeme díky mým gólům, pak je to úplně nejlepší," culil se po utkání Ovečkin, jenž vede střeleckou tabulku nováčků.

Ovečkinovy branky přišly v pravý čas. Washington se sice ujal v první třetině dvoubrankového vedení, Maple Leafs ale dokázali srovnat krok. Na začátku druhé třetiny pak Klepiš s Fleischmannem připravili šanci pro Briana Willsieho, hosté ale opět vyrovnali. V čase 35:01 se poprvé prosadil Ovečkin, když využil početní výhody Washingtonu.

Na začátku závěrečného dějství se ruský forvard trefil podruhé, opět v přesilovce. A Toronto už dvoubrankovou ztrátu nedotáhlo, pouze Kyle Wellwood snížil. Kanadský celek tak prohrál třetí duel na cizím ledě v řadě.

St. Louis překonalo klubový rekord

Led soupeřů naopak svědčí hráčům Detroitu, kteří v neděli vyhráli 4:1 v St. Louis a připsali si venku sedmé vítězství v řadě. Blues proti tomu prohráli poosmé za sebou a překonali tak smutný rekord z roku 1989, kdy ztratili sedm zápasů v řadě. Na výhře hostů se podílel asistencí také Robert Lang.

Asistenci si připsal i obránce Minnesoty Filip Kuba, jenž pomohl svému týmu k vítězství na ledě Anaheimu. Wild nicméně prohospodařili dvoubrankový náskok a o výhře tak rozhodl až samostatný nájezd Randyho Robitailla. Lví podíl na vítězství Minnesoty měl gólman Manny Fernandez, jenž kryl 39 střel soupeře.

Prodlužovalo se také v Chicagu, kde Blackhawks porazili gólem nováčka Brenta Seabrooka z 65. minuty Phoenix 2:1. Tým trenéra Wayna Gretzkého nedokázal potvrdit jednobrankový náskok, na trefu Doana ze závěru druhé třetiny odpověděl v úvodu závěrečné části Bourque a domácí obrat potvrdili i v nastavení.

Washington - Toronto 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky: 36. a 47. Ovečkin, 7. Muir, 14. Pettinger, 22. Willsie (Fleischmann, Klepiš) - 20. a 33. O'Neill, 19. McCabe, 53. Wellwood. Zásahy brankářů: Kölzig 30/26 - Tellqvist 33/28. Diváci: 12859.
Chicago - Phoenix 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 43. Bourque, 65. Seabrook - 39. Doan. Zásahy brankářů: Chabibulin 29/28 - Leneveu 36/34. Diváci: 12498.
St. Louis - Detroit 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 25. Sillinger - 22. a 29. Holsmtröm, 11. Shanahan (Lang), 42. Dacjuk. Zásahy brankářů: Lalime 25/21 - Osgood 27/26. Diváci: 13211.
Anaheim - Minnesota 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. a 36. Getzlaf, 23. Konopka - 3. Rolston (Kuba), 18. M. Koivu, 26. Veilleux, rozhodující sam. nájezd R. Robittaile. Zásahy brankářů: Giguere 21/18 - Fernandez 42/39. Diváci: 14053.
1. Vancouver15102350:4322
2. Minnesota1682645:3518