Rubriky:

NHL

Milióny pro Plekance. Montreal si pojistil českého centra lukrativním kontraktem!

16. října 2015 18:36 - Montreal

Celou kariéru v NHL spojil s Habs a spolupráce bude pokračovat! Český hokejový útočník Tomáš Plekanec prodloužil o dva roky smlouvu s Montrealem, který si pojistil jeho služby až do konce sezóny 2017/18. V prvním roce nového kontraktu si podle kanadské televizní stanice TSN dvaatřicetiletý centr vydělá sedm miliónů dolarů, v druhém pět miliónů.

 

Mary Schwalm, ČTK/AP

Kladenskému odchovanci po této sezóně skončí šestiletá smlouva na 30 miliónů dolarů, kterou uzavřel v létě 2009. Montreal se potřeboval se svým elitním centrem dohodnout na novém kontraktu, protože jinak by se Plekanec mohl stát příští rok v červenci nechráněným volným hráčem.

Jsem šťastný, že je to hotové a vím, že budu v Montrealu i další dva roky," řekl Plekanec deníku Montreal Gazzette. Podle svých slov by rád strávil v dresu Canadiens celou kariéru v NHL. Nechtěl ale předjímat, co bude za tři roky a jak dění na trhu ovlivní možné rozšíření o dva nové kluby.

"Není lepší místo, kde vyhrát Stanleyův pohár, než v Montrealu. Jsem tady celou kariéru a s týmem, který máme, je šance, že něčeho v příštích letech dosáhneme," dodal vicemistr světa z roku 2006 z Rigy.

Dosáhnou na Stanley Cup?

Plekanec si na startu nového ročníku připsal v pěti zápasech čtyři body, všechny za branky. V NHL má na kontě celkem 766 utkání a 503 bodů za 206 zásahů a 297 asistencí. V 81 duelech play off juniorský mistr světa z roku 2001 přidal 46 bodů za 15 gólů a 31 asistencí. Montreal si jej vybral v roce 2001 ve třetím kole draftu na 71. pozici.

V sezóně 2016/17 by měl být Plekanec třetím nejlépe placeným českým hokejistou v NHL. Útočník Jakub Voráček bude mít příjem 10 miliónů dolarů a centr David Krejčí z Bostonu bude brát 7,25 miliónu.

Plekancův nový kontrakt podle TSN neobsahuje klauzuli, že nesmí být bez svého souhlasu vyměněn do jiného klubu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..