Arizona - Boston 3:5Jágr přihrával, Krejčí je lídrem kanadského bodování

New York

Jaromír Jágr přidal do své statistiky této sezóny další asistenci a má tak už sedm bodů. David Krejčí byl klíčovou postavou v duelu Bostonu na ledě Arizony, na výhře Medvědů 5:3 se podílel brankou a dvěma gólovými přihrávkami. S devíti body (4+5) je momentálně nejproduktivnějším hráčem soutěže.

David Krejčí (druhý zleva) slaví se spoluhráči svůj gól do sítě Arizony.

Pro českého diváka bylo opět velmi zajímavé utkání Floridy s hosty z Dallasu, ve kterém byla Jaromíru Jágrovi připsána asistence u trefy Alexandra Barkova. Český útočník sice zakončoval neúspěšně, ale odražený kotouč se dostal k Jonathanu Huberdeauovi, jenž přihrál před odkrytou bránu skórujícímu Barkovovi. Pro Jágra to byl už sedmý bod v sezóně a stále atakuje přední příčky kanadského bodování.

V dresu soupeře si odbyl premiéru Radek Faksa, jenž nastoupil jako centr čtvrtého útoku a strávil na ledě 11 minut a 38 vteřin. Za tu dobu stihl jednou neúspěšně vystřelit na Luonga. Nakonec to byl právě Faksův tým, který se radoval z výhry 4:2. Panteři sice dvěma góly na začátku prostřední části vedli 2:0, hosté však do přestávky stihli snížit a třemi trefami v závěrečné třetině nakonec strhli vývoj klání ve svůj prospěch.

David Krejčí táhl Medvědy k vítězství nad Arizonou a zároveň se dostal do čela tabulky produktivity. Kojoti sice po první třetině vedli 1:0 gólem Shanea Doana, ale ve druhé dvacetiminutovce už se začal prosazovat 29letý tahoun Bostonu. Krejčí nejprve ihned po naskočení ze střídačky přihrál do šance Tyleru Randellovi, jenž skóroval bekhendem. Do konce prostřední části pak sám Krejčí skóroval prudkou střelou z přesilové hry. Ve třetí třetině si český forvard připsal třetí bod v zápase přihrávkou na gól Bergerona, opět při přesilové hře. Bruins nakonec vyhráli 5:3.

Petr Mrázek dostal příležitost v brankovišti Detroitu před Jimmym Howardem a dalším kvalitním výkonem přispěl k tomu, aby si vybojoval post jedničky Rudých křídel. Detroit však i přes snahu českého gólmana prohrál v Montrealu 1:4. Třetí gól kanadského celku vstřelil Tomáš Plekanec. Mrázek inkasoval třikrát ze 40 střel a stále má lepší procentuální úspěšnost než jeho konkurent.

Pittsburgh se proti Torontu dočkal druhého vítězství v sezóně. Crosby s Kesselem se neprosadili, ale zato skóroval Jevgenij Malkin a pomohl tak svému mužstvu vyhrát 2:1. Celkově však výkony ofenzivních opor Tučňáků zůstávají za očekáváním.

Stejným poměrem zdolala Tampa Bay Buffalo. Asistenci u rozhodující přesilovkové trefy Alexe Killorna zaznamenal Ondřej Palát.

Bez bodu naopak zůstal Tomáš Hertl. Pražský rodák opět nastoupil v útoku s Marleauem a Wardem, do statistik se však zapsal pouze vyloučením.

V souboji rivalů Calgary s Edmontonem se výrazně prosadil Connor McDavid, jenž ve svých osmnácti letech nastupuje v NHL krátce poté, co se v létě stal jedničkou draftu. Nadějný Kanaďan vstřelil dvě branky a na další přihrál. Po pěti utkáních v NHL už nasbíral čtyři body.

NHL
Montreal - Detroit 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Gallagher, 47. Petry, 58. Plekanec, 60. Flynn - 25. Larkin. Střely na branku: 41:22. Brankář Petr Mrázek odchytal 59:22 minuty, inkasoval tři branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 92,5 procenta. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Petry, 2. Galchenyuk, 3. Price (všichni Montreal).
Ottawa - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 33. a 57. Hoffman, 21. Stone - 10., 52. a rozhodující sam. nájezd J. Neal, 38. C. Smith. Střely na branku: 41:25. Diváci: 16.895. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (Ottawa), 2. J. Neal (Nashville), 3. Stone (Ottawa).
Tampa Bay - Buffalo 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 34. Namestnikov, 57. Killorn (Palát) - 3. Reinhart. Střely na branku: 22:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Killorn (oba Tampa Bay), 3. Ennis (Buffalo).
Florida - Dallas 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 21. Barkov (Jágr), 23. Pirri - 27. a 57. Seguin, 41. a 60. Jamie Benn. Střely na branku: 26:37. Diváci: 12.834. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Barkov (Florida).
Pittsburgh - Toronto 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Malkin, 7. Määttä - 14. Komarov. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.650. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Fleury (oba Pittsburgh), 3. Kadri (Toronto).
Washington - Carolina 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 16. Oshie, 42. Bäckström, 50. Carlson, 57. Ovečkin - 48. Skinner. Střely na branku: 34:19. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Oshie (všichni Washington).
NY Islanders - San Jose 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)
Branky: 21. Boychuk, 23. Lee, 34. Bailey, 45. Okposo, 52. Nelson, 58. Nielsen - 14. Pavelski, 21. Goldobin, 30. Ward. Střely na branku: 34:25. Diváci: 11.577. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Nielsen, 3. Bailey (všichni NY Islanders).
Chicago - Columbus 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 36. Anisimov, 37. Teräväinen, 48. Hossa, 59. P. Kane - 57. Johnson. Střely na branku: 30:23. Diváci: 21.563. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Crawford, 3. Anisimov (všichni Chicago).
Calgary - Edmonton 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 26. a 51. Jones - 37. a 57. McDavid, 13. Nugent-Hopkins, 41. Hall, 43. Jakupov. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Hall (oba Edmonton), 3. Jones (Calgary).
Arizona - Boston 3:5 (1:0, 0:2, 2:3)
Branky: 3. Doan, 45. Rieder, 48. Chipchura - 50. a 59. Bergeron (na první Krejčí), 29. Randell (Krejčí), 36. Krejčí, 45. Marchand. Střely na branku: 23:43. Diváci: 13.411. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. Krejčí, 3. Bergeron (oba Boston).