Vancouver - Montreal 5:1Krejčí se podílel na kanonádě Bostonu, vítězná série Montrealu skončila

New York

Hokejový útočník David Krejčí se dvěma góly podílel na vysokém vítězství Bostonu nad Arizonou 6:0 a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Až v desátém zápase sezóny našli přemožitele hráči Montrealu, kteří podlehli na ledě Vancouveru 1:5. Z vítězství 4:1 proti Coloradu se raduje také Jágrova Florida, přestože český veterán se tentokrát bodově na výhře nepodílel a ze zápasu odstoupil už po první třetině. Nedařilo se českým brankářům. Gólman Petr Mrázek podlehl s Detroitem na vlastním ledě Carolině 1:3 a Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v bráně nestačil taktéž před domácím publikem na Los Angeles. Kings zvítězili 4:1.

Radim Vrbata z Vancouveru (číslo 17) překonává brankáře Montrealu Careyho Price.

Krejčí vstřelil první a poslední gól zápasu a bodoval tak poosmé v řadě. Nejdříve v druhé polovině úvodní třetiny střelou zakončil brejkovou situaci 2 na 1 a v poslední minutě ho do sóla vysunul parádní přihrávkou od mantinelu Hayes.

Krejčí nastřílel v probíhající sezóně již sedm gólů, stejně jako v celé loňské, přidal jednu asistenci a figuruje na druhém místě kanadského bodování celé soutěže.

"Má zaděláno na dobrý začátek," řekl na jeho adresu trenér Claude Julien. "V téhle soutěži se všechno točí kolem sebevědomí a on ho díky dobrému startu získal. Cítí se dobře a je velmi zdravý, jak vidíte," narážel Julien na loňskou sezónu, v níž Krejčí laboroval se zraněním. "Je parádní mít ho zpátky," dodal.

Poslední zápas od vyrovnání rekordu soutěže, který s deseti úvodními výhrami v řadě drží Toronto (1993-94) a Buffalo (2006-07), zůstali hráči Montrealu. Po devítizápasovém vítězném tažení totiž padli na ledě Canucks.

K výhře Vancouveru, který poprvé dokázal uspět na domácím ledě, pomohl důležitým gólem také Radim Vrbata. Canadiens totiž na začátku třetí třetiny snížili zásluhou Mitchella na 1:3 a nadechovali se k obratu, ale Vrbata jejich snahy zmařil přesilovkovým gólem.

Druhý zápas v řadě vyhrála Florida. Po Dallasu si Panteři vyšlápli také na Colorado, které zdolali 4:1. Jaromír Jágr do zápasu sice nastoupil, ale po úvodní třetině odstoupil kvůli zranění v dolní části těla.

Oba čeští brankáři propustili za svá záda dvě střely, přesto se jejich týmy nemohly radovat z vítězství. Mrázek pustil dvě z devatenácti střel Caroliny a poslední gól Red Wings inkasovali ve hře bez brankáře. Jediný gól Detroitu zaznamenal český obránce Jakub Kindl, který se prosadil poprvé v sezóně.

To Pavelec kryl dokonce 28 střel hráčů Los Angeles a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Jeho Winnipeg ale nakonec na Kings nestačil. Hosté vstřelili dva góly do prázdné brány při power play domácích.

Hokejová NHL:
Boston - Arizona, 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 18. a 60. Krejčí, 27. Hayes, 38. Morrow, 51. Connolly, 54. Marchand. Střely: 27:24. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Rask, 3. Morrow (všichni Boston).
New Jersey - Columbus 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 58. Palmieri (Tlustý) - 50. Jenner, 50. Atkinson, 55. Hartnell. Střely na branku: 24:14. Diváci: 12.847. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Hartnell, 3. Jenner (všichni Columbus).
Philadelphia - Buffalo 3:4 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 49. a 60. B. Schenn, 15. VandeVelde - 7. Ennis, 11. McGinn, 50. McCabe, 63. Girgensons. Střely na branku: 33:40. Diváci: 19.432. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn (Philadelphia), 2. O'Reilly, 3. Ristolainen (oba Buffalo).
Detroit - Carolina 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 38. Kindl - 33. Rask, 45. Hainsey, 60. E. Staal. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z dvaceti střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 26:21. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Ward (Carolina), 2. Mrázek (Detroit), 3. Hainsey (Carolina).
Vancouver - Montreal 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 3. a 16. McCann, 10. Sbisa, 48. Vrbata, 51. Dorsett - 43. Mitchell. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Miller, 3. Dorsett (všichni Vancouver).
St. Louis - Tampa Bay 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 16. Gomez, 60. Brouwer. Střely na branku: 24:26. Diváci: 19.184. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Gomez (oba St. Louis), 3. Bishop (Tampa).
Minnesota - Edmonton 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 8. a 49. R. Suter, 10. Scandella, 50. Coyle - 12. Hall, 25. Pakarinen, 44. Nurse. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.936. Hvězdy zápasu: 1. R. Suter (Minnesota), 2. Hall (Edmonton), 3. Scandella (Minnesota).
Winnipeg - Los Angeles 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 29. Ehlers - 36. Muzzin, 56. Lucic, 60. Toffoli, 60. Lewis. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 25:32. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Lucic, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Pavelec (Winnipeg).
Dallas - Anaheim 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)
Branky: 28. Sharp, 36. Eakin, 38. Klingberg, 59. Roussel - 15. Santorelli (Sekáč), 19. Horcoff, 20. Hagelin. Střely na branku: 34:20. Diváci: 17.798. Hvězdy zápasu: 1. Roussel, 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Andersen (Anaheim).
Florida - Colorado 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 20. a 43. Trocheck, 50. R. Smith, 55. Campbell - 60. Landeskog. Střely na branku: 28:32. Diváci: 11.694. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Luongo, 3. Campbell (všichni Florida).