Calgary - San Jose 4:2Frolík zařídil vítěznou branku Plamenů. Jágr čeká v NHL na gól už osm zápasů

New York

Hokejisté Calgary nabírají v NHL formu. V noci na středu si připsali třetí výhru v řadě, tentokrát před vlastním publikem porazili San Jose 4:2 a k triumfu přispěli i Češi. Michael Frolík vstřelil ve 23. minutě vítěznou branku, Jiří Hudler zaznamenal v utkání jednu asistenci. Jaromír Jágr stále čeká na svůj 731. gól v kariéře zámořské soutěže, kterým by se v historické tabulce střelců dotáhl na čtvrtého Marcela Dionnea. Legendární křídelník v domácím duelu proti Ottawě nebodoval, jeho Florida navíc prohrála 2:4.

Útočník Michael Frolík vstřelil vítězný gól Calgary v zápase proti San Jose.

Frolík zkraje druhé třetiny dopravil z dorážky puk za Jonesova záda a zlomil tak nerozhodný stav 2:2, který platil po úvodní dvacetiminutovce. Jeho sedmá trefa v sezóně byla nakonec vítězná. Žraloci už odpovědět nedokázali, naopak dvoubodový zisk ještě pojistil Plamenům Backlund.

Do statistik se zapsal i Hudler, jenž přihrával na první gól duelu Granlundovi. Calgary má v prosinci stoprocentní bilanci. Vyhrálo všechny tři zápasy, přesto je v tabulce Západní konference nadále předposlední.

Jágr nebodoval, Florida nestačila na Ottawu

Jágrovi se v úterním duelu s Ottawou nepodařilo ukončit čekání na gól, které trvá od 21. listopadu, kdy forvard Floridy skóroval proti New Yorku Rangers.

Florida zaznamenala druhou porážku po předchozích pěti výhrách, byť střetnutí se Senators velmi slibně rozehrála. Po čtyřiceti minutách hry vedla 2:1, hosté ale v závěrečné periodě třemi zásahy otočili stav. Třemi asistencemi přispěl k triumfu Ottawy Mark Stone.

Neuvirth gól ze hry nepustil

Michal Neuvirth z Philadelphie začal zápas s New Yorkem Islanders na střídačce, na začátku prostřední dvacetiminutovky však za nepříznivého stavu 1:3 nahradil v brance Masona a gól ze hry už nepustil (celkem zlikvidoval 16 střel).

I jeho zásluhou nakonec Letci dokázali vybojovat alespoň bod. Ve 25. minutě totiž snížil White a ve 43. minutě srovnal Giroux. V prodloužení gól nepadl a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Ostrované. Zatímco Halák ani jednou neinkasoval, českého brankáře překonal v druhé sérii Okposo. Islanders se tak mohli radovat z bonusového bodu. V NHL bodovali už poosmé za sebou.

NHL:
Philadelphia - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. Bellemare, 25. White, 43. Giroux - 1. a 22. Nielsen, 11. Nelson, rozhodující sam. nájezd Okposo. Střely na branku: 46:26. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 43:46 minuty a z 16 střel neinkasoval. Diváci: 18 108. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Okposo (oba NY Islanders), 3. Giroux (Philadelphia).
Columbus - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 23. Hartnell, 35. Calvert - 38. Ehrhoff, 59. Carter, 65. Martinez. Střely na branku: 23:41. Diváci: 15 633. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Martinez, 3. Carter (oba Los Angeles).
Washington - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. Williams, 51. Ovečkin, rozhodující sam. nájezd Oshie - 16. Zetterberg, 24. Jurčo. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby (oba Washington), 3. Howard (Detroit).
Toronto - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Parenteau (Polák), 23. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Kadri - 2. Stempniak (Eliáš), 34. Palmieri. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19 043. Hvězdy zápasu: 1. Sparks, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Palmieri (New Jersey).
Florida - Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 8. L. Shaw, 34. R. Smith - 21. Z. Smith, 41. Turris, 55. Hoffman, 58. Pageau. Střely na branku: 27:23. Diváci: 11 571. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Turris (oba Ottawa), 3. L. Shaw (Florida).
St. Louis - Arizona 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Tarasenko, 40. Steen, 47. Shattenkirk, 59. Backes - 13. Downie. Střely na branku: 22:23. Diváci: 16 301. Hvězdy zápasu: 1. Shattenkirk, 2. Steen, 3. Pääjärvi (všichni St. Louis).
Chicago - Nashville 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Rasmusen, 35. A. Shaw, 41. Teräväinen, 59. P. Kane - 40. Nystrom. Střely na branku: 24:37. Diváci: 21 432. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. A. Shaw, 3. Teräväinen (všichni Chicago).
Dallas - Carolina 6:5 (4:0, 1:1, 1:4)
Branky: 7. Eaves, 8. Jamie Benn, 15. Oduya, 19. Seguin, 40. Ničuškin, 60. Sharp - 43. a 49. Faulk, 24. Slavin, 44. Di Giuseppe, 54. Skinner (Nestrašil). Střely na branku: 20:30. Diváci: 18 287. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Faulk (Carolina), 3. Sharp (Dallas).
Calgary - San Jose 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Granlund (Hudler), 9. Monahan, 23. Frolík, 29. Backlund - 5. Tierney, 12. Thornton. Střely na branku: 33:33. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Rämö, 3. Giordano (všichni Calgary).