Calgary - Florida 6:0Florida dostala výprask! Voráček hvězdou zápasu s Bostonem

Série 13 zápasů v řadě hokejistů Floridy, v nichž Jágr a spol. bodovali, skončila. Žádný z Panterů se nedokázal prosadit na ledě Calgary a Plameny v NHL vyhrály vysoko 6:0. Čtyřmi trefami se pod ní podepsal Sam Bennett, dvě přihrávky si připsal Jiří Hudler. Další český forvard Jakub Voráček ve službách Philadelphie byl vyhlášen první hvězdou večera utkání s Bostonem. K triumfu 3:2 přispěl gólem a dvěma asistencemi a Flyers slaví čtvrtou výhru v řadě.

Ani Jaromír Jágr (sledovaný Markusem Granlundem) se na ledě Calgary neprosadil a Florida utrpěla krutou porážku.

Měsíc děsili všechny soupeře, vyhrávali jako na běžícím pásu. Ještě v pondělí ve Vancouveru (2:3 v prodloužení) urvali alespoň bod, ale v Saddledome jako by tým z Floridy ztratil veškerý lesk a a utrpěl nejtěžší porážku v sezóně. Devetenáctiletý kanadský nováček Bennett, čtyřka draftu z roku 2014, už v úvodní třetině zaznamenal hattrick a půl minuty před koncem utkání pečetil drtivou výhru domácích čtvrtým zásahem. Kanadskému útočníkovi přihrál na dvě branky Hudler.

Flames přestříleli hosty 36:15, Panterům nepomohlo ani střídání brankářů, když zdrceného Roberta Luonga nahradil po úvodní dvacetiminutovce mezi tyčemi Al Montoya. Jágr byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

"Ke konci naší série (dvanácti výher) se v našich zápasech začala trochu objevovat arogance. Takže jediné, co mohu říci, je, že jsme dnes spadli zase zpátky na zem. Nakopali nám zadky. Zasloužili jsme si to," prohlásil obránce Floridy Erik Gudbranson.

Voráček v hlavní roli

Voráček otevřel ve Wells Fargo Center skóre zápasu poté, co se na brankovišti při dorážce prosadil proti třem hráčům soupeře a zametl puk do branky Tuukky Raska. Medvědi sice ve druhé třetině vývoj duelu trefami  Kevana Millera a Louie Erikssona otočili, ale Flyers se v závěrečném dějství povedl podobný obrat a to během 92 sekund.

Dvěma přihrávkami se na něm podílel ryšavý český křídelník, jenž díky tomu načal pátou stovku bodů v kariéře v základní části NHL (129 gólů + 272 asistencí). Nejdříve Voráček v přečíslení přihrál skórujícímu Waynu Simmondsovi a poté se podílel na rozhodující akci: svým pasem hledal mezi kruhy Claudea Girouxe, jemuž puk přeskočil hokejku, ale z druhé vlny najížděl obránce Mark Streit a dorážkou vlastní střely vstřelil vítězný gól.

"Obrovsky důležitá výhra, zvláště proti diviznímu soupeři. Je potřeba v tom pokračovat," řekl po utkání Voráček.Hostům chyběli zranění čeští útočníci David Krejčí s Davidem Pastrňákem.

Za faul na Jaškina trest

Bobby Farnham z New Jersey, jenž si v poslední třetině úterního zápasu proti St. Louis tvrdě vyšlápl na českého forvarda Dmitrije Jaškina, vyfasoval od vedení soutěže stop na čtyři zápasy, během nichž nebude dostávat plat. Vzhledem k výši smlouvy tak hokejista Devils podle serveru nhl.com přijde o 12 365 dolarů. Šestadvacetiletý americký křídelní hráč za faul (nedovolené bránění), který na ledě odstartoval bitku celých pětek obou mužstev, obdržel trest na pět minut plus do konce utkání.

Farnham, jeden ze střelců Devils, jenž byl krátce předtím za brankou Blues naražen domácím obráncem Kevinem Shattenkirkem na hrazení, Jaškina fauloval poté, co někdejší český juniorský reprezentant odehrál puk a rozjetého Farnhama neviděl. Bývalý útočník pražské Slavie se po zásahu těžce zvedal z ledu, ale podle všeho neutrpěl žádné zranění, k čemuž disciplinární komise NHL přihlédla.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Toronto - Columbus 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 58. Boyes - 16. Jenner, 37. Wennberg, 60. Dubinsky. Střely na branku: 42:22. Diváci: 18 903. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Jones, 3. Jenner (všichni Columbus).
Philadelphia - Boston 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 18. Voráček, 51. Simmonds (Voráček), 52. Streit (Voráček) - 29. Miller, 37. Eriksson. Střely na branku: 21:32. Diváci: 19 704. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Giroux, 3. Streit (všichni Philadelphia).
Calgary - Florida 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1., 13, 18. a 60. Bennett (na první a čtvrtou Hudler), 6. Gaudreau, 34. Raymond. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18 702. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Hamilton, 3. Backlund (všichni Calgary).
Anaheim - Ottawa 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Cogliano, 56. Theodore, 58. Hagelin, 59. Silfverberg - 37. Lazar. Střely na branku: 38:25. Diváci: 15 791. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Lindholm, 3. Andersen (všichni Anaheim).