Uzdravený Olesz asistoval u výhry Floridy

NEW YORK

Český olympionik Rostislav Olesz se po zranění ramene úspěšně vrátil do sestavy Floridy. Panteři porazili New Jersey 4:0 a Olesz si připsal jednu nahrávku. Stejně se vedlo Janu Hrdinovi z Columbusu, dokonce dvakrát při výhře Blue Jackets nad Minnesotou 4:3 asistoval David Výborný. Columbus třemi góly v poslední třetině zvrátil nepříznivý vývoj.

Úspěšný návrat do sestavy Floridy zažil Rostislav Olesz. Český olympionik zasáhl do hry poprvé od zranění ramena 12. ledna a pomohl jednou asistencí k výhře Panterů nad New Jersey 4:0. Florida zasypala gólmana Devils Martina Brodeura, který před zápasem podepsal nový šestiletý kontrakt na 31,2 miliónu dolarů, čtyřiceti střelami.

Čisté konto vychytal Roberto Luongo, který se radoval ze stého vítězství v kariéře. New Jersey mělo zvlhlý prach druhé utkání v řadě, ve čtvrtek podlehli Ďáblové 0:1 v Tampě Bay.

Kuriózní gól rozhodl o výhře Columburu 4:3 nad Minnesotou. Sergej Fjodorov přihrával branku Wild Trevoru Letowskimu a obránce Nick Schulz si srazil kotouč do vlastní sítě. Modrokabátníci si pátou výhrou v řadě vytvořili klubový rekord.

Columbus na Minnesotu (s níž vstoupil do NHL společně v roce 2000) umí, porazil ji sedmkrát z deseti zápasů, doma dokonce pošesté v řadě. V dresu Minnesoty se dvakrát trefil Todd White, za domácí si dvě asistence připsal David Výborný, jednou nahrával Jan Hrdina.

Columbus - Minnesota 4:3 (0:0, 1:3, 3:0)
Branky: 25. Hainsey (Hrdina, Výborný), 43. Berard (Výborný), 51. R. Nash, 54. Fjodorov - 31. a 34. T. White, 29. P. Bouchard. Zásahy brankářů: Leclaire 28/3 - Roloson 25/4. Diváci: 17 153.
Florida - New Jersey 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 30. Gelinas, 33. Ch. Gratton (Olesz), 47. O. Jokinen, 56. Stümpel. Zásahy brankářů: Luongo 22/0 - Brodeur 40/4. Diváci: 18 506.
4. Edmonton5127618169:15960
5. Minnesota5125422147:13054
Pacifická divize:
1. Dallas5033215165:13368
2. Los Angeles5330320181:16763
3. Anaheim49221017139:13754
4. San Jose4723618146:14152
5. Phoenix5125224146:15952
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.