Tampa Bay - Florida 2:5Jágr dvěma body pomohl zdolat rivala, Mrázkovi nevyšel duel s Tučňáky

New York

Petr Mrázek nedochytal klání Detroitu s Pittsburghem. Jaromír Jágr přispěl gólem a asistencí k výhře Floridy 5:2 nad rivaly z Tampy, jednu trefu si v dresu Panterů připsal také Jiří Hudler.

Brankář Detroitu Petr Mrázek.

Blesky šly sice do vedení po trefě Tylera Johnsona, u níž asistoval Ondřej Palát, Panteři však stihli ještě do první přestávky otočit. Druhý gól dal právě Jaromír Jágr, jenž zůstal trestuhodně osamocený mezi kruhy a prudkým švihem překonal brankáře Vasilevského.

Ve druhé části padl jen jeden gól, který obstaral povedenou tečí Jiří Hudler. Jágr si pak ve třetí dvacetiminutovce zapsal ještě gólovou přihrávku u trefy Jonathana Huberdeaua.

David Krejčí se dvěma asistencemi přičinil k výhře Bostonu nad Torontem 3:1. Devětadvacetiletý forvard ve druhé části pomohl ke gólu Zdenu Chárovi, když slovenský obránce dorážel střelu českého hráče. Na konci střetnutí pak Krejčí při hře bez gólmana přihrával z rohu kluziště před prázdnou bránu Mattu Beleskeyemu.

St. Louis zdolalo lídra NHL z Washingtonu 4:0. Bluesmani tak protáhli sérii bez obdrženého gólu už na 240 minut a 18 vteřin, což je v rekord v historii klubu. Po třech nulách v řadě vychytaných Brianem Elliotem zůstal tentokrát nepřekonán Jake Allen.

Andrew Ladd si v souboji s Calgary připsal tři body za dvě trefy a jednu gólovou přihrávku a výrazně se tak podílel na výhře Chicaga 4:1. Anaheim skvělým obratem získal takřka ztracené body v klání s Ottawou.

Senátoři vedli po dvou třetinách 3:0. Kačeři však ve třetí části srovnali po gólech Getzlafa, Silfverberga a Lindholma. V prodloužení pak rozhodla přesilová hra, kterou zužitkoval střelou zpoza kruhů Rickard Rakkel. Tři ze čtyř gólů Anaheimu tak vstřelili švédští hokejisté.

Nashville se radoval z výhry nad Columbusem 5:1. Predátoři měli v zápase jasnou převahu a domácí tým přestříleli v poměru 48:19. Utkání Edmontonu na ledě Los Angeles nabídlo divákům hned deset branek, Králové vyhráli 6:4. Skvělý večer prožil třiadvacetiletý útočník Tyler Toffoli, jenž dva góly domácích dal a na další dva přihrál.

Martin Hanzal jednou asistoval u výhry Arizony 2:1 nad Philadelphií. Bez bodu naopak zůstal Tomáš Plekanec, jehož Montreal podlehl New Yorku Rangers 2:5.

Tvrďák Cal Clutterbuck se proměnil v klíčového zakončovatele New Yorku Islanders. Osmadvacetiletý útočník nejprve v duelu s Carolinou srovnal na začátku třetí dvacetiminutovky na 3:3. Druhým gólem pak rozhodl prodloužení. Clutterbuck v obou případech volil ránu nápřahem, přičemž rozhodující ráně pomohla do sítě teč Slavina.

V dalším utkání přehrálo Buffalo na svém ledě 3:2 Winnipeg, v jehož brance tentokrát dostal místo Ondřeje Pavelce příležitost Michael Hutchinson. Hosté záhy vedli 2:0, ale domácí v dalším průběhu zápasu dokázali třemi trefami zápas otočit.

Další tvrdý direkt na cestě do vytouženého play off utrpěli hokejisté Detroitu v sobotním duelu NHL, v domácí Joe Louis Areně podlehli Pittsburghu vysoko 2:7. Hostům skvěle vyšla zejména druhá třetina, v níž čtyřmi góly dokonale otočili průběh zápasu a brankář Petr Mrázek přepustil svoje místo mezi tyčemi Jimmymu Howardovi. V dresu vítězů nastřádali do tabulky produktivity hned po pěti bodech Phil Kessel a Nick Bonino a Pittsburgh si sedmou výhrou z posledních osmi utkání upevnil pozici pro účast v bojích o Stanley Cup.

Ani trefa Tomáše Hertla, 19. v této sezóně, Žralokům ze San Jose tentokrát k bodům nepomohla, přestože soupeře z Dallasu přestříleli výrazně 36:17. Bývalý útočník pražské Slavie v poslední třetině dorážkou do úplně odkryté branky zakončil akci Joea Pavelského a dal kontaktní gól na 2:3, na víc však už domácí nedosáhli.

V předposlední minutě naopak při power play inkasovali z hole Jamieho Benna počtvrté. Asistenci při úvodní trefě švédského forvarda Mattiase Janmarka, jenž se vrátil do sestavy týmy po šestizápasové pauze vynucené zraněním a i díky dvěma brankám byl vyhlášen první hvězdou utkání, si připsal Aleš Hemský.

Výsledky NHL
Buffalo - Winnipeg 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 9. Fasching, 42. Reinhart, 45. Eichel - 5. Ehlers, 6. Copp. Střely na branku: 29:19. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Eichel, 3. Fasching (všichni Buffalo).
Detroit - Pittsburgh 2:7 (1:0, 0:4, 1:3)
Branky: 9. Athanasiou, 46. Green - 32. a 49. Hagelin, 21. Kunitz, 25. Letang, 36. Kessel, 47. Fehr, 55. Bonino. Petr Mrázek odchytal za Detroit 35 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta. Střely na branku: 23:41. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Hagelin, 3. Bonino (všichni Pittsburgh).
Colorado - Minnesota 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 32. a 45. Parise, 40. Schroeder, 52. Granlund. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.007. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Dubnyk, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).
San Jose - Dallas 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 44. Ward, 46. Hertl - 16. a 25. Janmark (na první Hemský), 35. Sharp, 59. Jamie Benn. Střely na branku: 36:17. Diváci: 16.439. Hvězdy zápasu: 1. Janmark, 2. Spezza, 3. Niemi (všichni Dallas).
Toronto - Boston 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 17. B. Smith - 23. Bergeron, 47. Chára (Krejčí), 60. Beleskey (Krejčí). Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.185. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Bernier (Toronto), 3. Chára (Boston).
Montreal - NY Rangers 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)
Branky: 13. Eller, 36. Danault - 29. a 31. Kreider, 4. Miller, 22. Brassard, 40. Stepan. Střely na branku: 26:23. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Kreider, 3. Stepan (všichni Rangers).
Los Angeles - Edmonton 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)
Branky: 1. a 24. Toffoli, 11. a 60. Carter, 34. Andreoff, 38. Lewis - 50. a 57. Maroon, 1. Eberle, 10. McDavid. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Lucic, 3. Carter (všichni Los Angeles).
Tampa Bay - Florida 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 6. Johnson (Palát), 57. Stamkos - 14. Trocheck, 19. Jágr, 36. Hudler, 45. Huberdeau (Jágr), 60. Jokinen. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Huberdeau, 3. Jágr (všichni Florida).
Washington - St. Louis 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 25. Brodziak, 32. Parayko, 33. Tarasenko, 58. Berglund. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Parayko, 3. Brodziak (všichni St. Louis).
Carolina - NY Islanders 3:4 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 21. Rask, 26. Skinner, 29. McClement - 41. a 65. Clutterbuck, 2. Okposo, 16. Kuljomin. Střely na branku: 36:31. Diváci: 11.636. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Kuljomin (oba Islanders), 3. Skinner (Carolina).
Nashville - Columbus 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 4. Neal, 18. Ekholm, 27. C. Smith, 35. Weber, 41. Järnkrok - 12. Jenner. Střely na branku: 48:19. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Weber, 3. Neal (všichni Nashville).
Calgary - Chicago 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 33. D. Hamilton - 26. a 59. Ladd, 40. Shaw (Rozsíval), 60. Teräväinen. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Darling (Chicago), 2. Ortio (Calgary), 3. Shaw (Chicago).
Arizona - Philadelphia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 36. Doan, 40. Stone (Hanzal) - 60. Couturier. Střely na branku: 17:35. Diváci: 16.002. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Z. Michálek, 3. Gordon (všichni Arizona).
Ottawa - Anaheim 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 20. Hoffman, 21. Karlsson, 37. Neil - 46. Getzlaf, 52. Silfverberg, 60. Lindholm, 63. Rakell. Střely na branku: 32:39. Diváci: 18.162. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Neil (Ottawa).