Hejdukův gól Colorado v Detroitu nespasil

NEW YORK

Naposled se v letošní základní části NHL postavili v neděli hokejisté Colorada Detroitu, ani napočtvrté ale nenašli vítězný recept. S přispěním Milana Hejduka sice hráči Avalanche vedli na ledě soupeře už o dvě branky, Red Wings ale dokázali utkání otočit a připsali si tak šestou výhru v řadě.

Hejduk po deseti minutách první třetiny navázal na úvodní branku Patrice Briseboise, jen o chvíli později ale přiblížil domácí na dohled Mathieu Schneider a v úvodu druhé části pak srovnal Pavel Dacjuk. Colorado pak opět vedlo po trefě, ale už za minutu bylo zase srovnáno po trefě Jasona Williamse.

Osud zápasu si nakonec ve třetí třetině vzali na starost Tomas Holmström, Henrik Zetterberg a Brendan Shanahan, jejichž góly definitivně rozhodly o úspěchu domácích. "Nezačali jsme příliš šťastně. Ale od desáté minuty až do konce zápasu jsme předvedli hodně slušný hokej," chválil spoluhráče veterán Shanahan.

V souboji bratří Michálků, ve kterém oba zaznamenali asistenci, byl úspěšnější mladší Milan, jehož San Jose vyhrálo ve Phoenixu 5:4 v prodloužení. Ani dvě asistence Filipa Kuby nestačily na dva body Minnesotě, která podlehla Vancouveru 3:2 rovněž v prodloužení.

Hemský vyvázl ze srážky bez zranění

Ve dvojnásobného nahrávače se proti St. Louis proměnil také Aleš Hemský z Edmontonu, který prohrál před vlastními fanoušky 4:5 po samostatných nájezdech. Blues k překvapivému výsledku dopomohl asistencí Petr Čajánek. Rozhodující gól ale vstřelil Dennis Wideman.

"On šel na východ a já na západ," konstatoval po rozhodujícím blafáku gólman Oilers Mike Morrison. Reprezentačnímu kouči Aloisi Hadamczikovi muselo zatrnout ve druhé třetině, kdy se na ledě srazili Hemský se spoluhráčem Horcoffem. Otřesený český olympionik musel do kabin, ale vzápětí se do hry vrátil.

Jedenáct branek padlo v Los Angeles, kde prohrál 5:6 Dallas. Hosté v Kalifornii promarnili v poslední dvacetiminutovce tříbrankový náskok. "Poslední utkání před přestávkou jsme chtěli za každou cenu zvládnout," podotkl domácí Luc Robitaille. "Stalo se nám to, co se v předchozích duelech dělo našim soupeřům," posteskl si nad ztraceným náskokem kapitán Dallasu Mike Modano. "Všichni jsme si chtěli dát gól a přestali bránit," hledal důvody kruté porážky.

Kanonýr Eric Staal rozhodl proměněným nájezdem až v šesté sérii o vítězství Caroliny nad Buffalem 4:3. "Jsem rád, že jsem dostal šanci rozhodnout. Chtěl jsem ji využít," řekl po utkání bývalý lídr tabulky střelců. "Dělali jsme maximum. Oni měli včera volno, my hráli za posledních čtyřiadvacet hodin dvě utkání," omlouval úbytek sil kouč Buffala Lindy Ruff.

Trojka "bezejmenných" útočníků Penner, Perry a Getzlaf byla opět pilířem Anaheimu v utkání proti Chicagu, které domácí vyhráli 4:1. Mladíčci v posledních devíti zápasech nasbírali osm bodů. "Skvěle nám pomáhají. Dnes hráli parádně. Vědí, že jestli chceme do play off, tak potřebujeme jejich vydatný příspěvek," řekl na adresu talentovaných hokejistů jejich spoluhráč Andy McDonald.

Neděle byla posledním hracím dnem zámořské soutěže před olympijskou přestávkou. Poprvé po hrách v Turíně vyjedou hokejisté v NHL na led až v úterý 28. února.

Edmonton - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 7. a 45. Smyth (na obě Hemský), 4. Torres, 58. Laraque (Špaček) - 7. a 33. Stempniak, 14. Tkachuk (Čajánek), 57. McClement, rozhodující sam. nájezd Wideman. Zásahy brankářů: Markkanen 16/14, Morrison 5/3 - Sanford 28/24. Diváci: 16 839.
Los Angeles - Dallas 6:5 (2:1, 0:4, 4:0)
Branky: 5. Demitra, 11. Roenick, 41. Višňovský, 43. Dempsey, 43. L. Robitaille, 54. D. Armstrong - 3. M. Tjärnqvist, 22. Guerin, 35. Arnott, 38. Zubov, 39. Lehtinen. Zásahy brankářů: Garon 27/22 - Turco 40/34. Diváci: 18 118.
Carolina - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 17. Wallin, 29. Cole, 46. Justin Williams, rozhodující sam. nájezd Staal - 28. a 37. Dumont (na druhou Kotalík), 38. Roy. Zásahy brankářů: Gerber 20/17 - Miller 33/30. Diváci: 18 730.
Detroit - Colorado 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Branky: 14. Schneider, 27. Dacjuk, 31. Jason Williams, 45. Holmström, 49. Zetterberg, 59. Shanahan - 6. Brisebois, 11. Hejduk, 30. Hinote. Zásahy brankářů: Legace 23/20 - Aebischer 38/33. Diváci: 20 066.
Phoenix - San Jose 4:5 v prodl. (0:0, 1:2, 3:2 - 0:1)
Branky: 29. Sjoström, 41. Scatchard, 50. Lundmark (Z. Michálek), 57. Reinprecht - 32. a 56. Marleau (na první M. Michálek), 27. J. Thornton, 48. Ekman, 62. Preissing. Zásahy brankářů: Joseph 24/19 - Toskala 38/34. Diváci: 15 664.
Anaheim - Chicago 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 7. a 59. Lupul, 41. Penner, 44. Perry - 24. Sharp. Zásahy brankářů: Giguere 24/23 - Munro 31/28. Diváci: 17 174.
Vancouver - Minnesota 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 8. Kresler, 26. Allen, 62. D. Sedin - 20. Walz (Kuba), 45. Dupuis (Kuba). Zásahy brankářů: Auld 16/14 - Fernadnez. Diváci: 18 630.
4. Edmonton5830820192:18668
5. Minnesota5929525176:15363
Pacifická divize:
1. Dallas5838317192:15679
2. Los Angeles6032523203:20069
3. Anaheim57271119168:15965
4. San Jose5627821173:17162
5. Phoenix5927428171:19258
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.