Detroit - Ottawa 5:4 SNPlekanec slavil výhru nad Jágrem a spol. Mrázek zářil, vychytal sedm nájezdů

New York

Český gólman Petr Mrázek vychytal v pondělním utkání NHL proti Ottawě vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. V souboji exkladenských veteránů slavil vítězství Tomáš Plekanec, jehož Montreal Porazil Floridu s Jaromírem Jágrem 4:1. Ani jeden z českých hokejistů nebodoval.

Brankář Detroitu Petr Mrázek během utkání s Ottawou.

Mrázek, s nímž počítá reprezentační kouč Josef Jandač pro MS, si připsal 41 úspěšných zákroků. V penaltovém rozstřelu pak v sedmi sériích neinkasoval ani jednou. Ve vzrušujícím prodloužení musel hned sedmkrát zasahovat, z toho třikrát likvidoval rychlý únik Senátorů.

Dlouhou sérii nájezdů rozhodl ruský debutant Jevgenij Svečnikov. V dresu vítězů nastoupil také český forvard Tomáš Nosek, který odehrál necelých deset minut a připsal si jednu střelu na bránu.

Zatímco Detroit už je nějaký čas ze hry o play off venku, Ottawa se navzdory páté porážce v řadě drží zuby nehty v postupové osmičce z Východní konference. Aktuálně má stejně bodů jako osmý Boston (92), ale oproti Medvědům odehrála o jeden zápas méně. Devátá Tampa ztrácí čtyři body.

Montreal si po jednoznačné výhře na Floridě pojistil vítězství v Atlantické divizi, kterou ovládl podruhé během tří let. Hlavní hvězdou Canadiens byl tentokrát se dvěma góly a jednou asistencí Artturi Lehkonen.

Jediným úspěšným střelcem v dresu Floridy byl Jonathan Marchessault a stal se vůbec prvním hráčem Panterů, který nastřílel přes 30 gólů za sezónu od ročníku 2008/09, kdy David Booth nastřádal 31 branek.

Čeští veteráni nebodovali. Jaromír Jágr strávil na ledě přes devatenáct minut, v nichž dvakrát vystřelil na bránu a připsal si jeden mínusový bod. Tomáš Plekanec pobyl na ledě necelých osmnáct minut, rovněž dvakrát vystřelil na bránu, přidal jeden hit a jeden plusový bod.

Buffalo - Toronto 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 22. O'Reilly, 60. Eichel - 5. Komarov, 6. Matthews, 6. Van Riemsdyk, 46. Kadri. Střely na branku: 22:45. Diváci: 18 829. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Van Riemsdyk, 3. Komarov (všichni Toronto).
Florida - Montreal 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 29. Marchessault - 42. a 57. Lehkonen, 14. Shaw, 59. Radulov. Střely na branku: 32:31. Diváci: 15 222. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen (Montreal), 2. Marchessault (Florida), 3. Lindgren (Montreal).
Detroit - Ottawa 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 21. Nielsen, 27. Larkin, 46. Tatar, 49. Nyquist, rozhodující sam. nájezd J. Svečnikov - 22. Burrows, 41. Karlsson, 49. Turris, 53. Claesson. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 45 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zákroků měl 91,1 procenta. Střely na branku: 33:45. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (Detroit), 2. Karlsson (Ottawa), 3. Jensen (Detroit).