Philadelphia - Anaheim 2:6Kaše zazářil dvěma góly, trefil se i Nosek, Voráček dosáhl na milník

New York

Nejlepší zápas v letošním ročníku hokejové NHL zažil český útočník Ondřej Kaše. Jednadvacetileté pravé křídlo Anaheimu vstřelilo proti Philadelphii dva góly a podílelo se tak na vítězství Ducks 6:2. Za poražené měl dvě asistence Jakub Voráček, čímž dosáhl na metu 500 bodů. Mezi střelce se zapsal i Tomáš Nosek z Vegas. Centr čtvrté formace nováčka v kanadsko-americké soutěži přidal i nahrávku. Golden Knights zvítězili nad Chicagem 4:2.

Ondřej Kaše (25) z Anaheimu se raduje ze svého gólu do sítě Philadelphie.

Kaše v letošní sezóně odehrál jen pět střetnutí. Důvodem jeho absence ve třech duelech Kačerů bylo poranění hlavy, které utrpěl na začátku října proti Calgary.

Svůj povedený večer na ledě Flyers začal kadaňský rodák už v první třetině. Minutu a půl před jejím koncem tečoval nahození Granta a srovnával na průběžných 1:1. Druhou brankou střelecký účet tohoto utkání uzavřel. Po faulu Ivana Provorova proměnil bekendovým blafákem čtyři minuty před koncem nařízené trestné střílení a zaznamenal tak svou třetí trefu v sezóně. Celkem v pěti duelech nasbíral stejný počet bodů (3+2).

U obou zásahů Flyers měl asistence Jakub Voráček. Díky té druhé dosáhl na metu 500 bodů v NHL. Osmadvacetiletý útočník nastoupil v nejlepší hokejové lize v 695 střetnutích a jeho bilance je 155 gólů a 345 asistencí.

Dařilo se i Tomáši Noskovi z Vegas. Český centr proti Chicagu v šesté minutě dopíchl po střele Engellanda puk za záda Crawforda a zvýšil vedení nevadského celku na 2:1, a poté na konci druhé dvacetiminutovky nahrál zpoza branky Bellemareovi na třetí gól. Vegas nakonec vyhrálo 4:2.

Svůj sedmý hattrick v NHL zaznamenal kapitán New Yorku Islanders John Tavares a výrazně tak pomohl k vítězství nad Arizonou, která jako jediná z 31 týmů stále čeká na vítězství.

Naopak na vítězné vlně jsou hokejisté Tampy Bay. V sestavě Lightning září především duo Stamkos - Kučerov. Stamkos proti Carolině zapsal dvě přihrávky a vévodí kanadskému bodování celé soutěže, Kučerov si zase v zápase s Hurricanes připsal jedenáctý gól v sezóně a upevnil si pozici nejlepšího střelce.

Hráči Calgary v sestavě bez zraněného Jaromíra Jágra s Nashvillem po dvou třetinách prohrávali o dvě branky, ale ztrátu dokázali v závěrečné třetině srovnat, a nakonec se radovali z vítězství po samostatných nájezdech. Rozhodující trefu si připsal Tkachuk.

NHL:
Buffalo - Detroit 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. B. Pouliot. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.882. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. B. Pouliot, 3. E. Kane (všichni Buffalo).
New York Islanders - Arizona 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)
Branky: 24., 35. a 53. Tavares, 45. B. Nelson, 58. Mayfield - 5. Duclair, 42. M. Kempe, 49. Cousins. Střely na branku: 25:35. Diváci: 9795. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Pelech, 3. Eberle (všichni Islanders).
Philadelphia - Anaheim 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 9. a 52. Couturier (na obě J. Voráček) - 19. a 56. O. Kaše, 26. Montour, 31. N. Ritchie, 39. Rakell, 44. Getzlaf. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.895. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. O. Kaše (oba Anaheim), 3. Couturier (Philadelphia).
Pittsburgh - Edmonton 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 44. I. Cole, 61. Kessel - 58. McDavid. Střely na branku: 44:30. Diváci: 18.625. Hvězdy zápasu: 1. M. Murray, 2. Kessel (oba Pittsburgh), 3. C. Talbot (Edmonton).
Carolina - Tampa Bay 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky: 44. Slavin - 20. T. Johnson (Palát), 30. Sergačov, 58. Namestnikov, 59. R. Callahan, 60. Kučerov. Střely na branku: 32:29. Diváci: 10.498. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa), 2. Slavin (Carolina), 3. T. Johnson (Tampa).
Vegas - Chicago 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 4. W. Karlsson, 6. T. Nosek, 39. Bellemare (T. Nosek), 51. Marchessault - 4. Hayden, 59. P. Kane. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.108. Hvězdy zápasu: 1. Dansk, 2. Bellemare, 3. R. Smith (všichni Vegas).
Ottawa - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. Phaneuf, 47. N. Thompson - 1. Martinez, 59. A. Kempe, rozhodující sam. nájezd Cammalleri. Střely na branku: 30:43. Diváci: 14.034. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri, 2. A. Kempe (oba Los Angeles), 3. Pyatt (Ottawa).
Nashville - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. F. Forsberg, 8. Josi - 51. a rozhodující sam. nájezd Tkachuk, 53. Ferland. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi (Nashville), 2. Tkachuk (Calgary), 3. F. Forsberg (Nashville).
Minnesota - Vancouver 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 51. Virtanen. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.694. Hvězdy zápasu: 1. A. Nilsson, 2. Virtanen (oba Vancouver), 3. Dubnyk (Minnesota).
Colorado - Dallas 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 14., 23. a 60. Nieto, 25. Landeskog, 40. Barberio - 9. Jamie Benn, 23. B. Ritchie, 51. J. Klingberg. Střely na branku: 33:37. Diváci: 12.823. Hvězdy zápasu: 1. Nieto (Colorado), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Comeau (Colorado).
Montreal - Florida 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 39. a 50. S. Weber, 37. Galchenyuk, 39. Gallagher, 52. Pacioretty - 21. Yandle. Střely na branku: 37:27. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Price, 3. Drouin (všichni Montreal).