Ottawa - Calgary 1:2Paráda! Český gólman září v NHL, tentokrát zničil naděje Senátorů

New York/Praha

Parádní představení českého gólmana Davida Ritticha pomohlo calgarským Plamenům k vítězství v NHL na ledě Ottawy 2:1. Český gólman čelil třiceti pokusům a úspěšnost zásahů měl takřka 97 procent. Columbus si doma poradil s Detroitem 3:2. Anaheim vedl na ledě Dallasu, ale nakonec odjel s prázdnou po porážce 1:2.

Hokejový brankář David Rittich vychytal pro Calgary další výhru.

Pětadvacetiletý Rittich na ledě Senátorů čaroval a nechybělo mnoho, aby si připsal v zámořské lize další čisté konto. Až v 53. minutě se našel hráč, který jej dokázal překonat. Za stavu 2:0 pro Plameny dostal možnost samostatného nájezdu Jean-Gabriel Pageau a našel mezírku mezi betony gólmana. Ten jen zklamaně vyjel do rohu kluziště, aby rozdýchal zklamání.

Další branka již nepadla, proto mohl být Rittich spokojený. Zvláště když ještě zneškodnil obrovskou šanci Pageaua v závěru. Podruhé v řadě tak inkasoval v NHL pouze gól a patří mezi hvězdy Calgary. Flames uspěli po čtyřech porážkách ve druhém zápase po sobě a na Los Angeles, které drží druhou divokou kartu zaručující účast v play off, ztrácí bod. Kings však odehráli o dva duely méně.

Columbus mohl slavit domácí výhru nad Detroitem, když jeho hrdinou byl Seth Jones. Ten dvěma trefami v úvodu druhé třetiny vybojoval pro Blue Jackets rozhodující náskok 3:1. I když hosté potom korigovali, na body to již nestačilo.

I třetí utkání skončilo jednobrankovým rozdílem. Dlouho to vypadalo, že Anaheim bude slavit v Dallasu. Po zásahu Getzlafa vedl, jenže v posledních minutách tým Stars dvěma přesilovkovými zásahy skóre otočil. Radek Faksa na domácí straně ani Ondřej Kaše v týmu Ducks se neprosadili.

Minnesota vedla až do poslední minuty ve Vancouveru pouze o gól, pak ale Canucks zariskovali a inkasovali do prázdné klece. Tým Wild pak přidal ještě pátý zásah a utkání v klidu dovedl do vítězného konce.

Výsledky NHL
Columbus - Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 22. a 29. S. Jones, 16. Calvert - 16. Helm, 57. Athanasiou. Střely na branku: 36:24. Diváci: 17.284. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Jenner, 3. Calvert (všichni Columbus).
Ottawa - Calgary 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 53. z trestného střílení Pageau - 5. S. Bennett, 52. Stajan. Střely na branku: 30:37. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, inkasoval jednou z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 96,7 procenta. Diváci: 14.498. Hvězdy zápasu: 1. S. Bennett (Calgary), 2. Condon, 3. Pageau (oba Ottawa)
Dallas - Anaheim 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 49. D. Shore, 55. Jamie Benn - 18. Getzlaf. Střely na branku: 37:27. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. J. Benn, 2. D. Shore (oba Dallas), 3. R. Miller (Anaheim).
Vancouver - Minnesota 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 1. Del Zotto, 28. J. Jokinen - 2. Parise, 23. Cullen, 36. E. Staal, 60. Coyle, 60. M. Foligno. Střely na branku: 32:36. Diváci: 17.918. Hvězdy zápasu: 1. Cullen (Minnesota), 2. Del Zotto (Vancouver), 3. E. Staal (Minnesota)