Hamrlík pomohl Calgary rozstřílet Phoenix

NEW YORK

Český obránce Roman Hamrlík přispěl gólem a asistencí k vysokému vítězství hokejistů Calgary nad Phoenixem 6:1 v úterním utkání zámořské NHL. Jednu přihrávku si v duelu s Pittsburghem připsal Patrik Eliáš, jeho New Jersey ale podlehlo "Tučňákům" 2:4. Svou čtvrtou brankou ve čtvrtém utkání se na vítězství domácích podílel ruský nováček Jevgenij Malkin.

Hokejisté Calgary využili v duelu s Phoenixem tři přesilovky a jednou bezbranné svěřence Wayna Gretzkého překonali i v oslabení. Hostující Kojoty naopak početní výhody zradily, jen v první třetině promarnili tři, včetně 42 sekund dlouhé výhody 5 na 3. Převahy dvou mužů v poli proti tomu využili domácí k otevření skóre a jen o minutu později potvrdili další trefou, kdo je v Saddledomu pánem.

"Vyšel nám vstup do utkání. Phoenix po inkasovaných brankách bojoval spíš sám se sebou než s námi," prohlásil po utkání jeden ze střelců Calgary Tony Amonte, jehož gól z úvodu druhé třetiny hosty definitivně zlomil.

"Pokud doháníte náskok, musíte maximálně eliminovat chyby. My jsme se nechali zbytečně vylučovat a sami jsme si vykopali hrob," smutnil po dalším prohraném duelu kouč Gretzky.

Pittsburgh vede Atlantickou divizi

Čerstvý vítr zavál do Pittsburghu Jevgenij Malkin. Tučňáci v úterý vyhráli třetí zápas v řadě a v přímém souboji o první místo v Atlantické divizi překonali New Jersey. Z osmi zápasů nové sezóny vyhrál Pittsburgh pět. Jen pro porovnání: v úvodu loňské sezóně neuspěl na začátku soutěže devětkrát za sebou!

"V klubu je o hodně lepší atmosféra. Všechno je uvolněnější. Nechybí nám sebevědomí, nebojíme se jít za vítězstvím. To jsme dokázali i v duelu s Devils," uvedl gólman Pittsburghu Marc-Andre Fleury. "To nebyl hokej hodný Devils," kontroval brankář New Jersey Martin Brodeur.

Už třetí letošní prestižní souboj kanadských celků mezi Torontem a Ottawou skončil triumfem Senators 6:2. Vedle osmi gólů viděli diváci v hale Air Canada Centre v Torontu také dvě pěstní potyčky. Do jedné byl zapletený útočník Ottawy Patrick Eaves, který v utkání docílil "hattricku Gordieho Howea": vstřelil gól, asistoval a ještě se stačil poprat.

Pittsburgh - New Jersey 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 14. Ekman, 22. Crosby, 25. J. Staal, 51. Malkin - 8. Gomez, 49. Brylin (Eliáš). Zásahy brankářů: Fleury 22/20 - Brodeur 25/21. Diváci: 13 190.
Calgary - Phoenix 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 15. Kobasew (Hamrlík), 16. Huselius, 27. Amonte, 44. Iginla, 48. Nilson, 53. Hamrlík - 18. Nolan. Zásahy brankářů: Kiprusoff 27/26 - Joseph 21/18, Morrison 9/6. Diváci: 19 289.
Toronto - Ottawa 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky: 29. Stajan, 42. Sundin - 3. Fisher, 15. Meszároš, 20. Eaves, 24. Vermette, 28. Heatley, 45. Neil. Zásahy brankářů: Raycroft 21/16, Aubin 11/10 - Gerber 39/37. Diváci: 19 485.
Severozápadní divize
1.Minnesota870126:1414