Hokejová Sparta porazila reprezentační dvacítku

Hokejisté pražské Sparty porazili v přípravném utkání před blížícím se začátkem extraligy reprezentaci do dvaceti let 2:0. O branky úřadujícího mistra se postarali útočníci Martin Štrba a Jiří Zelenka. Generálka před novým ročníkem nejvyšší domácí soutěže čeká Spartu v pondělí, kdy se utká s prvoligovou Mladou Boleslaví.

Třinec v závěrečné přípravě před extraligou deklasoval 9:1 Sarezu Ostrava, která hraje o soutěž níže. Hosté se drželi jen prvních dvacet minut, pak Oceláři svou převahu zúročili po čtyřech trefách v každé části. Kouče Jiřího Juříka mohla potěšit i stoprocentní efektivita přesilových her, domácí všechny tři proměnili v góly.

Hokejisté extraligového týmu RI Okna Zlín porazili v odvetném přípravném utkání prvoligový Prostějov 5:1. Zlín rozhodl o svém vítězství hned v úvodní třetině, kdy získal za čtvrt hodiny tříbrankový náskok. Na rozdíl od prvního vzájemného utkání v úterý v Prostějově, které skončilo remízou 5:5, ale tentokrát Zlín nepolevil a naopak v závěrečné třetině ještě přidal další dvě branky. Snaživému Prostějovu se podařilo pouze čtyři minuty před koncem alespoň korigovat výsledek po střele Bartoška.

Jen hubenou výhru nad Havířovem zaznamenali v generálce na extraligu hokejisté Vítkovic. Výhru favorita 3:2 nad účastníkem druhé nejvyšší soutěže zařídil v poslední minutě druhé třetiny Hruška.

Karlovy Vary porazily v generálce na blížící se start extraligy České Budějovice 5:4 po samostatných nájezdech. Západočeši dokázali otočit vývoj zápasu až v závěru. Ještě tři minuty před koncem normální hrací doby vedli Jihočeši o dva góly, ale Pech s Dobroněm dokázali vyrovnat. Samostatné nájezdy poté rozhodl Košťál.

Přípravné hokejové zápasy:
Sparta Praha - Česká republika '20' 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Štrba, 58. Zelenka. Rozhodčí: Jebavý - Sekula, Ledinský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 250.
Oceláři Třinec - Sareza Ostrava 9:1 (1:1, 4:0, 4:0)
Branky: 28. a 41. Peterek, 49. a 59. Tomas, 7. Stals, 32. Kolusz, 37. Zálešák, 38. Steber, 51. Malec - Řípa. Rozhodčí: Trombík. Vyloučení: 5:3. Využití: 3:0.
RI Okna Zlín - Jestřábi Prostějov 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 1. Záhorovský, 14. Čech, 14. Balaštík, 43. Pšurný, 51. Leška - 56. Bartošek.
Havířov Panthers - Vítkovice Steel 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 11. Hulva, 31. Velecký - 14. Tomášek, 27. Bartoš, 40. Hruška.
Energie Karlovy Vary - Mountfield České Budějovice 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 23. a rozhodující nájezd Košťál, 30. Kraft, 58. Pech, 59. Dobroň - 23. Hřebejk, 44. Gulaš, 51. Mucha, 53. Vak. Rozhodčí: Zubzanda - Merc, Gerát. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 450.
Slavia Praha - KLH Chomutov 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: Borovanský, Sloboda - Boušek, Jeslínek, Révay.