Rubriky:

Ostatní

Česko ve hře o hokejové MS 2013

21. září 2007 08:58 - PRAHA

Pořadatele MS 2013 v pátek určí kongres Mezinárodní hokejové federace ve Vancouvru a mezi pěti uchazeči figuruje i Česko vedle Švédska, Lotyšska, Běloruska a Maďarska. Šampionát by se měl případně konat v Praze a Ostravě.

 

www.sazkaarena.cz

„Volební kongres bývá většinou při mistrovství světa, to se ale příští rok ponese v duchu oslav sta let od založení mezinárodní federace, a proto se o dějišti dalšího seniorského šampionátu bude rozhodovat už nyní,“ říká generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban s tím, že pořadatelská města by v ČR byla Praha a Ostrava.

Hlavním favoritem volby ale mají být Švédové, kteří jen těsně neuspěli v boji o MS 2012 s Finskem a naposledy se u nich hrál hokejový šampionát v roce 2002.

„Zkusíme je porazit zákulisní politikou, jako se to povedlo Finům, i když letos z naší strany jde hlavně o to, abychom se dostali do povědomí pro rok 2014, kdy by se k nám mistrovství vrátilo po deseti letech,“ tvrdí Urban, podle jehož informací lze předpokládat, že Lotyši kandidaturu stáhnou. Maďaři i Bělorusové usilují o historickou premiéru v pořadatelství MS, těžko ale získají výraznější podporu.

Pořadatelé MS
2008Kanada (Halifax, Quebec)
2009Švýcarsko (Bern, Kloten)
2010Německo (Mannheim, Kolín n/R)
2011Slovensko (Bratislava, Košice)
2012Finsko (Helsinky, Turku).

kez, ČTK, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní