Rubriky:

Ostatní

Švédové mají v nominaci na Channel One Cup čtyři nováčky

4. prosince 2007 11:21 - STOCKHOLM

Čtyři nováčci se objevili v nominaci hokejistů Švédska na Channel One Cup v Praze a Moskvě. Trenér Bengt-Ake Gustafsson povolal premiérově do národního týmu kvarteto z Djurgaardenu - brankáře Daniela Larssona a útočníky Dicka Axelssona, Andrease Engqvista a Nicklase Danielssona.

Z týmu, který skončil druhý na listopadovém turnaji Karjala, je v kádru pouze obránce Daniel Fernholm z Linköpingu. Gustafsson vybral na druhý díl série Euro Hockey Tour omlazený kádr, který teprve bude sbírat mezinárodní zkušenosti. Vedle čtyř nováčků ještě dalších deset hráčů nepřekročilo hranici deseti startů za Tři korunky.

Jediným krajánkem ve výběru je útočník Niklas Nordgren ze švýcarského Rapperswilu. Dalšími zkušenými hráči jsou mistři světa z Rigy z loňského roku Björn Melin z HV 71 a Fredrik Emvall z Linköpingu. Mezi ostřílené reprezentanty patří také Pierre Hedin z MODO Hockey a Jonathan Hedström z Timry.

Švédové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 13. prosince v 17:30 v pražské Sazka Aréně proti České republice. Po pátečním přesunu do ruské metropole je čeká v sobotu v poledne SEČ duel s domácím Ruskem a v neděli od 16:00 zakončí vystoupení v Moskvě severským derby s Finskem.

Nominace hokejistů Švédska na Channel One Cup:
Brankáři: Daniel Larsson (Djurgaarden), Johan Backlund (Timra),
Obránci: Daniel Fernholm, Johan Fransson (oba Linköping), Robin Jonsson (Timra), Pierre Hedin (MODO Hockey), Tomas Skogs (Mora), Peter Nolander (Brynäs), Jonas Frögren (Färjestad), Tobias Viklund (Skelleftea),
Útočníci: Björn Melin, Martin Thörnberg, Andreas Jämtin (všichni HV 71), Dick Axelsson, Andreas Engqvist, Nicklas Danielsson (všichni Djurgaarden), Karl Fabricius, Michael Holmqvist (oba Frölunda), Niklas Persson, Fredrik Emvall (oba Linköping), Johan Harju (Lulea), Jonathan Hedström (Timra), Niklas Nordgren (Rapperswil/Švýc.).

ČTK