In-line hokejisté získali na MS po výhře 3:1 nad Švýcary bronz

DÜSSELDORF

Čeští in-line hokejisté získali na světovém šampionátu organizace FIRS v Düsseldorfu bronzové medaile. Celkové třetí místo si zajistili díky vítězství 3:1 v repríze loňského finále nad Švýcarskem. Mistry světa se stali Američané, kteří ve večerním finálovém utkání porazili Francii vysoko 7:2.

První půle v "souboji zklamaných" patřila vcelku jednoznačně českému týmu, který svou převahu dokázal také zúročit dvěma góly. V šesté minutě otevřel střelecký účet zápasu David Balázs a o dvě minuty později zvýšil na 2:0 Jiří Piluša. Do poločasu se již stav nezměnil.

Do druhé dvacetiminutovky ale Švýcaři doslova vlétli a byli aktivnějším týmem, ale svěřenci trenérů Jiřího Suhrady a Luďka Stehlíka taktickou hrou odolávali, a když už pustili soupeře do šance, zakročil výborně chytající brankář Tomáš Štůrala. O čisté konto ho Švýcaři přesto připravili, když snížili po střele z dálky, ale jejich risk v závěru potrestal Martin Vozdecký.

Od roku 1998 tak český tým mužů získal na světovém šampionátu pokaždé medaili; jedinou výjimkou bylo MS v roce 2004 v Kanadě, kde český výběr skončil čtvrtý.