Rubriky:

Ostatní

Tipsport Cup odstartuje s rekordní účastí dvaceti týmů

4. srpna 2008 15:07 - PRAHA

Již od úterka se mohou hokejoví fanoušci těšit na nový ročník turnaje Tisport Hockey Cup. V sezóně 2008/09 se poháru zúčastní rekordních dvacet mužstev. Kromě všech čtrnácti týmů z nejvyšší soutěže změří síly s českou extraligou také šest mužstev z první ligy. "Je zřejmé, že v první lize přibývá silných týmů a bude to zajímavá konfrontace," řekl Tomáš Král na pondělním setkání s novináři.

Mezi zástupci druhé nejvyšší soutěže nebude chybět Chomutov, Kometa Brno, Hradec Králové, Olomouc, Vrchlabí ani sestupivší Ústečtí Lvi. "Je vidět, že některé prvoligové týmy se chtějí dostat do extraligy a jsou velmi dobře zajištěny," uvedl předseda ČSLH Tomáš Král na pondělní tiskové konferenci v Praze. "Sportovní kvalitu poháru to jistě zvýší," přidal.

"Všechny extraligové týmy berou účast v poháru velmi pozitivně a je to výborná příprava na sezónu," dodal předseda Asociace sportovních klubů (APK) Jaroslav Vlasák.

Čtyři skupiny po pěti

Týmy budou rozděleny do čtyř skupin po pěti. V základní skupině čekají na každé mužstvo čtyři zápasy, dva na domácím ledě a dva na stadiónu soupeře. Vítězové skupin postoupí do semifinále, v nichž se bude hrát vyřazovacím způsobem. Zisk bodů se bude řídit pravidly ze základní části loňského ročníku extraligy.

Loňský pohárový triumf budou v letošní sezóně obhajovat Pardubice. Finálový duel se bude hrát 2. září na ledě lepšího týmu v konečné tabulce O2 extraligy z loňské sezóny. O domácím prostředí v semifinále se rozhodne stejným způsobem. Pro vítěze je připravena finanční odměna 800 000 korun.

"Účast nejlepších týmů slibuje opravdu prestižní souboje, proto jsme se rozhodli vypsat kursy na celkového vítěze," nechal se slyšet hlavní bookmaker sázkové kanceláře Tipsport Ladislav Pavlis. K favoritům bude patřit dvojice pražských "S" . Na Spartu je vypsán kurz 4:1, na Slavii 5,5:1.Třetí jsou Karlovy Vary s kurzem 6:1.

Plánované TV přenosy Tipsport Hockey Cupu 2008
Semifinálestředa27.8.2008ČT4 SPORT18:00
Semifinálečtvrtek28.8.2008ČT4 SPORT18:00
Fináleúterý2.9.2008ČT217:00

Tomáš Horáček, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní