Rubriky:

Ostatní

Německý hokejový brankář Müller podlehl nádoru na mozku

22. května 2009 13:52 - BERLÍN

Ve věku 28 let v pátek zemřel německý hokejový brankář Robert Müller. Bývalý reprezentant a účastník dvou olympijských turnajů podlehl zhoubnému nádoru na mozku. Informovala o tom agentura SID.

Zhoubný nádor u gólmana, který v německé reprezentaci odehrál 127 zápasů, našli lékaři v roce 2006. Při následné operaci však Müllerovi mohli odstranit jen část, protože jinak hrozilo poškození mozku. Brankář poté absolvoval ozařování a chemoterapii a za tři měsíce se dočkal sportovního comebacku.

V předminulé sezoně dokonce postoupil s Kolínem nad Rýnem až do finále ligy a německou branku hájil i na mistrovství světa v Kanadě, kde například vychytal nečekanou výhru nad Slovenskem.

Při srpnové rutinní prohlídce v Heidelbergu ovšem lékaři zjistili, že nádor v Müllerově hlavě roste a tím, že tlačí na cévy, způsobuje akutní ohrožení života. Ani při druhé operaci se nepodařilo doktorům tumor zcela odstranit, ale přesto se Müller loni v listopadu ještě vrátil do branky. V prosinci se mu ale přitížilo a lékaři mu sport zakázali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní