Čeští pozemkáři prohráli v přípravě s Itálií

Čeští pozemní hokejisté podlehli v přípravě na mistrovství Evropy divize B v pražském Edenu 1:2 Itálii. Utkání se hrálo v rámci turnaje tří zemí, jehož se účastní ještě Chorvatsko.

Češi v pátek po rozpačitém výkonu po poločase prohrávali 0:1. Po přestávce měli místy drtivou převahu, ta ovšem vyústila jen ve tři trestné rohy, které brankář Mitrotta zneškodnil.

Naopak rychlý protiútok Italů skončil sólem nejlepšího hráče na hřišti Lanzana, jehož druhý gól rozhodl o dvougólovém vedení soupeře. Čtrnáct minut před koncem sice Piterák italského brankáře překonal, Italové však chytrou hrou českému týmu vyrovnat nedovolili.

Po sobotním duelu Itálie - Chorvatsko se Češi v neděli v 9:00 utkají znovu s Itálií, od 13:30 pak nastoupí proti Chorvatsku.

Do mistrovství Evropy ve Walesu vstoupí pozemkáři 1. srpna proti Švýcarsku, den poté je čeká domácí tým a poslední zápas ve skupině odehrají proti Skotsku 4. srpna.