Rubriky:

Ostatní

Janeckého exhibice nabídla přehlídku hokejových legend

8. srpna 2009 10:25 - PRAHA

Spousta hvězdných hokejových jmen bude v neděli k vidění v Pardubicích. V rámci exhibičního utkání vyjedou na led ČEZ Areny takové ikony jako Rusové Sergej Makarov a Vjačeslav Fetisov nebo Slovák Peter Bondra. Chybět nebudou ani stále aktivní hokejisté v čele se Zdenem Chárou.

Hlavní organizátor celé akce a bývalý reprezentant Otakar Janecký si pochvaloval, kolik hokejových legend se na pardubickém ledě objeví. Pozvání neodmítli Sergej Makarov, Peter Bondra, Andrej Kovalenko, Alexandr Jakušev, Anders Carlsson, Robert Nordmark, Ilja Bjakin, bratři Golikovové, ale i mnoho dalších. Ze zdravotních důvodů bude scházet jen Vladimir Krutov.

Diváci se mohou těšit i na několikanásobného mistra světa, olympijského vítěze a držitele Stanley Cupu Vjačeslava Fetisova, současného ruského ministra sportu. Ozdobou bude i slovenský obr Zdeno Chára, který v uplynulé sezóně získal Norris Trophy určenou pro nejlepšího zadáka zámořské NHL.

Z českých hokejistů se představí například Jiří Šlégr, Robert Reichel, Aleš Kotalík, Tomáš Plekanec, Petr Průcha, Marek Židlický, nebo samotný organizátor Janecký.

Výtěžek ze vstupného, které činí 100 korun, poputuje k obyvatelům obce Markvartice, kteří byli postiženi povodněmi.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní