Rubriky:

Ostatní

Sobotka získal ocenění pro nejlepšího hráče uplynulého týdne AHL

20. října 2009 09:41 - SPRINGFIELD

Hokejový útočník Vladimír Sobotka byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne nižší zámořské ligy AHL. Na farmě Bostonu v Providence si v tomto období připsal ve dvou zápasech šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí.

Bývalý slávistický centr zaznamenal i čtyři kladné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Sobotka byl v neděli povolán do prvního týmu Bruins a ve středu proti Nashvillu by si mohl odbýt premiéru v této sezóně NHL.

V pátek přispěl dvaadvacetiletý Sobotka k vítězství nad Lowellem 4:2 gólem a asistencí. V neděli si řekl o pozvánku do kádru Bostonu, když pomohl k výhře nad Portlandem 7:2 čtyřmi body za dvě trefy a stejný počet přihrávek. V AHL Sobotka v této sezóně bodoval ve všech šesti zápasech. S deseti body za šest gólů a čtyři asistence se dělí o čtvrté místo v soutěži produktivity o tři body za klubovým spoluhráčem Andym Wozniewským.

Mezi nominovanými na ocenění v AHL byl i další český útočník Michal Řepík z Rochesteru, který stihl za tři zápasy v uplynulém týdnu šest bodů za čtyři branky a dvě asistence. Celkově je v produktivitě Řepík s osmi body za pět tref a tři přihrávky z pěti utkání třináctý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní