Rubriky:

Ostatní

Němci zveřejnili širší hokejovou nominaci na olympiádu

30. prosince 2009 17:31 - BERLÍN

Sedm hokejistů ze zámořské NHL zařadil do základní olympijské nominace trenér německé reprezentace Uwe Krupp. Bývalý vynikající obránce ve středu vedle třiadvacetičlenného týmu zveřejnil i dalších dvanáct jmen širšího kádru, ze kterých ještě hodlá vybírat adepty pro start na hrách ve Vancouveru.

V kanadsko-americké NHL momentálně působí brankář Thomas Greiss, obránci Christian Ehrhoff, Dennis Seidenberg a Alexander Sulzer a útočníci Marcel Goc, Philip Gogulla a Marco Sturm. Například Sulzer nebo Gogulla však momentálně hrají na farmách v AHL.

"Podle smlouvy s mezinárodní federaci jsme měli povinnost zveřejnit pouze předběžnou a nezávaznou soupisku. Užší kádr určíme až později podle aktuální formy," uvedl Krupp na oficiálních stránkách německého svazu. Hráče však přesto očísloval a určil základní kádr. "Chtěl bych ale zdůraznit, že do konečné nominace se může dostat kdokoliv z uvedených hráčů. I ti, kteří v něm nejsou," podotkl Krupp.

Definitivní podobu týmu pro olympiádu musí Němci stejně jako další účastníci určit 15. února, turnaj začne o den později. Prvním soupeřem německého výběru budou 17. února úřadující olympijští šampioni ze Švédska, poté se Německo utká s Finskem a Běloruskem.

Nominace Německa na olympijské hry ve Vancouveru:

Brankáři: Dennis Endras (Augsburger), Thomas Greiss (San Jose/NHL), Dimitri Pätzold (Ingolstadt),

obránci: Michael Bakos, Jakub Ficenec (oba Ingolstadt), Jason Holland, Korbinian Holzer (oba Düsseldorf), Christian Ehrhoff (Vancouver/NHL), Chris Schmidt (Mannheim), Dennis Seidenberg (Florida/NHL), Alexander Sulzer (Nashville/NHL),

útočníci: Sven Felski, Travis James Mulock, André Rankel (všichni Eisbären Berlín), Alexander Barta, John Tripp (oba Hamburk), Marcel Goc (Nashville/NHL), Philip Gogulla (Buffalo/NHL), Thomas Greilinger (Ingolstadt), Manuel Klinge (Kassel), Marcel Müller (Kolín nad Rýnem), Marco Sturm (Boston/NHL), Michael Wolf (Iserlohn).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní