Rubriky:

Ostatní

Za hokejistky Slovenska bude hrát na olympiádě i Kanaďanka s vizáží modelky

11. února 2010 18:25 - BRATISLAVA

Zajímavou posilu bude mít na nadcházejících olympijských hrách ve Vancouveru hokejová reprezentace žen Slovenska. Za družstvo našich východních sousedů bude nastupovat i rodilá Kanaďanka Natalie Babonyová. Pohledná šestadvacetiletá blondýnka má slovenské rodiče, kteří kdysi emigrovali do Kanady a vlastní kanadský i slovenský pas. Slovensko ostatně reprezentovala už na mistrovství světa v roce 2004.

 

Jan Koller, ČTK

"Je pro mně velkou poctou, že mohu hrát za Slovensko, vždyť oba moji rodiče tu vyrostli. Jsem ráda, že mohu pokračovat ve šlépějích svého otce, je to jako bych naplnila jeho sen," cituje Babonyovou slovenská agentura SITA.

Dědeček kdysi hrával ligu za Poprad, hokeji se věnoval i otec, bratr Mark i sestra Andrea. Bývalý československý reprezentant Peter Ihnačák je dokonce kmotrem Babonyové. Pokřtil ji před lety v Torontu, kde kdysi hrával NHL a maličká Natalie zde prožila dětství.

Když se ale v polovině 90. let na Slovensku formovala ženská hokejová reprezentace, následovala svou starší sestru Andreu a vrátila se do vlasti svých rodičů pomoci. Nejprve hrála na šampionátu divize II ve Slovinsku 2001, o tři roky později už válela v útoku Slovenska na elitním MS. Naposledy reprezentovala na MS 2009.

Před lety hrávala za ženský tým na prestižní univerzitě v Yale a chtěla se věnovat medicíně, nakonec se věnuje prodeji defibrilátorů. Pracuje v Bostonu, ale ráda by se brzy přestěhovala do Toronta, aby byla blízko rodině.

Z účasti na olympiádě je Babonyová mimořádně nadšená. "Velmi se těším na zahajovací ceremoniál. Pokud bude možnost, ráda bych viděla v akci i mužskou reprezentaci. Bude to něco úžasného. Celá Kanada žije olympiádou už dlouho, určitě to bude nezapomenutelný zážitek."

Pro ni osobně bude mimořádný hned první zápas slovenského týmu, vždyť nastoupí proti domácí Kanadě. A dá se očekávat, že stadion pro 16 tisíc fanoušků bude zaplněný. "Před takovým publikem jsem ještě nikdy nehrála, nejvíc jsem v hledišti zažila asi pětset lidí. Těším se na to, navíc bude na tribuně i moje rodina, takže nervozita se brzy změní v radost. Bude to jako sen proměněný ve skutečnost," myslí si Babonyová.

grg, Sport.cz

Časová osa: Ostatní