Rubriky:

Ostatní

V Belfastu se chystají na Boston, dávají dohromady ty nejlepší z britské ligy

29. září 2010 16:26 - BELFAST

Před úterním zápasem v Liberci se hokejisté Boston Bruins zastaví v irském Belfastu, aby sehráli utkání proti místnímu výběru. Tým Belfast Giants bere zápas jako mimořádnou událost pro hokej v celé Velké Británii a jeho představitelé neponechávají nic náhodě. Proto sestavili nejlepší možný výběr z britské ligy a půjdou do boje s Bostonem pod názvem Belfast Giants Selects.

 

www.belfastgiants.com

"Bereme ten zápas extrémně vážně a vybraní hráči si jsou dobře vědomi, že se postaví proti jednomu z nejlepších hokejových týmů na světě," tvrdí generální manažer Belfastu Todd Kelman. Kromě hráčů tak "mužstvo pro Boston" povede hned několik trenérů. Vybráni byli ti nejlepší z místní ligy.

Změn doznala i soupiska Giants. Mužstvo doplnil brankář z Nottinghamu Craig Kowalski, jenž má za sebou zkušenosti ze zámořské AHL, další gólmanem bude Lotyš Ervins Muštukovs, kterého z působení v Dynamu Riga v KHL dobře zná Martin Prusek. Obranu vyztuží nejlepší bek soutěže, Američan Tim Cook. Klíčovým zadákem má být i další Američan Mike Hoffman s úctyhodnými parametry - 198 centimetrů a 112 kilogramů.

Boston Bruins se vydají do Evropy už ve středu v noci po přípravném zápase s Washingtonem. Do Belfastu by měla výprava s hráči, vedením, zaměstnanci klubu, ale i se zámořskými novináři přiletět ve čtvrtek ráno.

Utkání se bude hrát v sobotu 2. října v belfastské hale Odyssey Arena, kam se na hokej vejde necelých 10 tisíc fanoušků. Oproti zápasu v Liberci však ještě není zcela vyprodáno, zhruba tisíc vstupenek v hodnotě od 40 do 70 liber je údajně stále k mání.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní