Rubriky:

Ostatní

Šampionát na Slovensku není ohrožen, 195 miliónů za stadión zaplatí banka

16. listopadu 2010 11:17 - PRAHA

Hokejový fanoušek si oddychl. Mistrovství světa v roce 2011 na Slovensku není ohroženo. Dluh ve výši téměř 195 miliónů korun za přestavbu stadiónu Ondreje Nepely v Bratislavě bude uhrazen, uvedla to ředitelka Generálního investora Bratislavy Jarmila Tvrdá po hlasování městských poslanců. Pokud by se tak nestalo, hrozilo, že firma, která rekonstrukci provádí, ukončí práci, píše portál hokej.sk.

 

Jan Koller, ČTK

Město Bratislava totiž už několik měsíců neplatilo a společnost Ingsteel se před časem vyjádřila, že pokud nebudou vyrovnané ukončené a vyfakturované závazky, zastaví všechny práce. Město přitom zatím proinvestovalo více než 640 miliónů korun.

Pohledávka, kterou vyžaduje stavební firma, bude nakonec uhrazena bankou. Debatu poslanci vedli déle než dvě hodiny. Mnozí zastupitelé ale stále nejsou ztotožněni s tím, že práce na stadiónu se o několik miliónů podražily a že o některých dodatečných požadavcích nebyli informování dříve.

Současná podoba zimního stadionu Ondreje Nepely v BratislavěPřestavba stadiónu Ondreje Nepely v Bratislavěfoto: ČTK/Jan Koller

Původně se v Bratislavě uvažovalo o výstavbě zcela nové haly pro mistrovstvím světa. Nakonec zvítězil projekt rekonstrukce původního stadiónu Ondreje Nepely. Divácká kapacita se zvýší z osmi na deset tisíc míst. Přestavba se týká technologie, infrastruktury, kompletní výměny střešní konstrukce a výstavby zcela nového zázemí zimního stadiónu i tréninkové haly.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní