Rubriky:

Ostatní

Fasel čeká na vyjádření NHL o hráčích pro olympiádu v Soči

21. května 2012 16:28 - Helsinky

Budou na hokejovém turnaji olympijských her 2014 hrát i ti nejlepší profesionálové z NHL, nebo se týmy budou muset obejít bez nich? Dva roky před hrami v ruské Soči to stále zůstává nejasnou otázkou. Vedení NHL totiž stále nerozhodlo, zda bude ochotno svou rozběhnutou soutěž během olympiády přerušit.

 

Profimedia.cz

"Vždy jsme říkali, že naše dveře jsou doširoka otevřené. Nyní je to v rukou NHL, oni musí udělat rozhodnutí, zda chtějí, aby jejich hráči na olympiádu přijeli nebo ne," řekl v neděli na mistrovství světa v Helsinkách prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel.

Profesionálové z NHL hráli poprvé na olympiádě v Naganu 1998 a nechyběli ani na dalších třech následujících turnajích - v Salt Lake City, Turíně, a naposledy Vancouveru. Nyní je ovšem situace zapeklitá. NHL čeká v nejbližší době jednání s hráčskou asociací o nové kolektivní smlouvě a navíc má komplikované vztahy s KHL, takže nemá příliš pochopení pro nějaké ústupky vůči ruské straně.

NHL argumentuje také tím, že se musí řídit postojem svých klubů, jejichž majitelé mají logicky obavy o zdraví svých hráčů. Ovšem důležitým faktorem může být i to, jaký postoj k celé situaci zaujme velká televizní společnost NBC, která přenáší olympijské hry na území USA.

Fasel, který je zároveň členem Mezinárodního olympijského výboru, potvrdil, že mužského hokejového turnaje v Soči se opět zúčastní dvanáct týmů. Devět si jich po letošním MS zajistilo účast podle žebříčku hokejové federace, další tři týmy vzejdou z následných kvalifikačních turnajů.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní