Hokejisté Lotyšska sestupují z elitní kategorie MS dvacítek

Ufa

Hokejisté Lotyšska prohráli v posledním vystoupení ve skupině o udržení na mistrovství světa dvacítek v Ufě s Německem 2:5 a sestupují z elitní kategorie. Nováček si naopak v přímém souboji zajistil účast i na příštím šampionátu ve Švédsku. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na úspěchu Němců podílel útočník Leon Draisaitl. Poslední zápas na turnaji absolvovali Slováci a po vysoké porážce s Finskem 4:11 obsadili konečné osmé místo.

Duel mezi Německem a Lotyšskem rozhodla druhá třetina. První gól zápasu vstřelil v 16. minutě Lotyš Rancevs, po šesti vteřinách druhého dějství ale vyrovnal Rieder a v polovině utkání se v přesilovce poprvé prosadil Draisaitl, syn trenéra extraligových Českých Budějovic Petera Draisaitla.

V 37. minutě zvýšil Kretschmann a v 46. minutě se trefil znovu Draisaitl. V 56. minutě v oslabení při power play soupeře skóroval také Sebastian Uvira, syn bývalého československého reprezentanta Eduarda Uvíry. V závěru ještě zkorigoval výsledek Kuzmenkovs.

Lotyšsko čeká za rok boj o návrat ve skupině A divize I. Nováčkem na elitním turnaji v Malmö bude Norsko, které si vybojovalo účast před třemi týdny na turnaji ve francouzském Amiens.