Rubriky:

Ostatní

Soud potrestal osm hokejových fanoušků Chomutova zákazem vstupu na stadión

20. března 2013 11:32 - Chomutov
(Aktualizováno: 20. března 2013 12:23)

Rok nesmí na hokejový stadión osm fanoušků, kteří vloni v říjnu při extraligovém zápase Chomutova s Libercem pokřikovali na hráče tmavé pleti Waynea Simmondse "opice" či skandovali "hu hu hu". Za výtržnictví a hanobení rasy a národa jim hrozilo až tříleté vězení. Vstup na stadión jim zakázal chomutovský soud.

 

Milan Malíček, Právo

Před ním během hlavního líčení defilovala řada svědků, kteří si měli vzpomenout, kdo a zda vůbec křičel na tehdy libereckého útočníka opice. Na nadávky, které obžaloba označila za rasistické, si vzpomněli. Označit toho, kdo křičel, se jim však nechtělo.

Během jejich výpovědí se však rozšiřoval registr nadávek, které zřejmě běžně znějí z ochozů hokejových stánků. Ozvalo se například Mrtvý cikán plave po vodě a to patří k přírodě, nebo pokřik Ku klux klan, jako variace popěvku We Will Rock You. Hu hu hu se prý skanduje při oslabení, aby soupeř znervózněl. Obžalovaní tvrdili, že nekřičeli opice, ale opilče, a to nikoliv na Simmondse, ale na jiného hráče.

Soudce: Trest je dostatečný

Soudce Petr Novák uvedl, že trest je sice mírný, ale podle jeho mínění dostatečný. Poukázal na dosavadní bezúhonnost obviněných, část viny podle něj leží i na samotném chomutovském hokejovém klubu, který dostatečně nezajistil pořádek při utkání.

Státní zástupce navrhoval vyšší tresty. Chtěl, aby obvinění dostali 100 hodin veřejně prospěšných prací, dvouletý zákaz návštěv hokejových zápasů na stadiónu a aby klubu uhradili pokutu 30 tisíc korun, kterou Piráti museli kvůli události zaplatit hokejovému svazu.

cis, ČTK, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní