Rubriky:

Ostatní

Budeme bojovat za Spartu i celý český hokej, slibuje Jandač před osmifinále Ligy mistrů

4. listopadu 2014 07:03 - Praha

Už před jejím startem vyhlašovala, že uspět v obnovené Lize mistrů je pro ni jedním ze sezónních cílů. Projít základní skupinou se hokejové Spartě jako jediné z šesti českých účastníků povedlo, tím ale Holešovičtí končit nechtějí. Už dnes od 18 hodin vstupují do osmifinále play off domácím zápasem se švédským Linköpingem a kouč Josef Jandač slibuje: „Budeme bojovat za Spartu i celý český hokej!“

 

Vlastimil Vacek, Právo

Linköping nechal ve své základní skupině za sebou finské Turku, italské Bolzano i Pardubice. Týmu, za nějž nastupuje i osmnáctiletý český talent Jakub Vrána, se poměrně daří i v domácí soutěži. V posledních šesti zápasech dokázal bodovat a v tabulce mu patří páté místo.

Sparta se hodlá zaměřit hlavně na sebe. „Jsme totiž ve složité situaci týkající se zdravotního stavu našeho mužstva. V podstatě před každým zápasem teď řešíme, v jaké sestavě budeme schopni nastoupit," poukazuje Jandač v rozhovoru pro oficiální klubové stránky na fakt, že mimo hru jsou kvůli zraněním útočníci Daniel Přibyl, Lukáš Klimek a Miroslav Forman.

Do nedělního derby se Slavií už alespoň nastoupil Jaroslav Hlinka, pro nějž bude souboj s Linköpingem specifický. Sedmatřicetiletý forvard totiž v tomto klubu v minulosti odehrál čtyři sezóny a v roce 2008 si za něj zahrál i Ligu mistrů.

„Linköping je velice silný tým, který je ve švédské lize vysoko. Ale my budeme bojovat, aby to pro nás nebyl poslední dvojzápas v rámci této sezóny Champions League," říká Jandač. Ten v dnešním souboji bude moci využít i pět hokejistů, které v tomto týdnu čekají reprezentační povinnosti. Jde o Čecha Adama Poláška, Slováky Marka Ďalogu, Juraje Mikuše, Lukáše Cingela a Slovince Roberta Saboliče.

Osmifinále play off se hraje systémem doma venku. V případě, že oba týmy budou mít po obou zápasech stejné skóre (odveta se hraje za týden v Linköpingu), bude následovat desetiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy. Pakliže Sparta postoupí, narazí ve čtvrtfinále na lepšího z dvojice Jyväskylä - Skelleftea.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní