Rubriky:

Ostatní

Hořké stříbro! Hodil ho do hlediště. Švédové finálovou porážku nesli velmi těžce

6. ledna 2018 16:00 - Buffalo

Stříbro nechtěl, už takových medailí měl z předešlých vrcholných mládežnických akcí dost, bylo pro něj málo. Švédský kapitán Lias Andersson odhodil odměnu za druhé místo na světovém šampionátu dvacetiletých hokejistů v Buffalu do hlediště.

 

Jeffrey T. Barnes, ČTK/AP

Už při ceremoniálu bylo Anderssonovi pořádně proti srsti, když mu věšeli medaili na krk. Hned ji sňal. A netrvalo dlouho, než změnila majitele. Frustrace Seveřanů po prohře 1:3 s Kanadou byla převeliká.

Není divu. Švédové drželi výsledkově krok hodně dlouho. Vítěznou branku v čase 58:20 dal útočník Tyler Steenbergen, který se trefil poprvé na turnaji. Výsledek ještě zpečetil při power play do prázdné branky Alex Formenton.

Notně zklamaný Andersson, který s týmem Tre Kronor marně atakoval nejvyšší příčky i při jiných turnajích, si pak vyhlédl diváka a obdařil jej ´plackou´. „Chtěl ji víc než já," pravil hořkostí naplněný hokejista novinářům poté, co učinil nezvyklé gesto. Byl za něj kritizován na sítích, kde se jeho čin stal hitem.

Fanoušek převapil tím, jak byl navlečený. Pod mikinou farmářského týmu Buffala Rochester Americans měl dres USA a pod ním i ten švédský. Nakonec medaili vracel.

„Nemám z ní radost," smutnil dál Andersson, útočník Frölundy, kterého draftovali newyorští Rangers a hokej má v krvi po otci Mikaelovi, který hrával za New York Islanders, Nashvill či Calgary.

Lias Andersson musel na MS dvacítek loni v Montrealu a Torontu strávit čtvrté místo a o rok dříve na MS do 18 let dosáhl na stříbro. Jeho otec Mikael také v reprezentační kariéře nedosáhl na žádné zlato. Má ve sbírce tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní