Česká dvacítka podlehla v Berlíně po nájezdech Švýcarům

BERLÍN

Čeští hokejisté do 20 let prohráli ve druhém utkání na turnaji čtyř zemí v Berlíně se Švýcarskem 3:4 po samostatných nájezdech. Nedokázali tak navázat na čtvrteční výhru nad domácím Německem.

Do dramatického duelu vstoupili lépe Švýcaři, když Berger využil v 11. minutě dvojnásobnou přesilovku. Už za dvě minuty však vyrovnal Karpov. Vedení na švýcarskou stranu vrátil Schommer, ale slepené góly Novotného s Eberlem v polovině základní hrací doby přinesly obrat.

Necelých pět minut před koncem Moserova trefa zajistila remízu v základní hrací době. Pětiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo a v nájezdech dal vítězný gól Schommer.

Svěřenci trenéra Marka Sýkory zakončí své vystoupení na turnaji sobotním soubojem se Slovenskem.

Švýcarsko - Česká republika 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. a rozhodující nájezd Schommer, 11. Berger, 56. Moser - 13. Karpov, 29. Novotný, 30. Eberle.
Německo - Slovensko 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0).