Rubriky:

Reprezentace

Vítkovice povolily brankáři Mrázkovi start na juniorském MS

30. listopadu 2011 15:30 - PRAHA

Vedení extraligových Vítkovic se rozhodlo povolit brankáři Petru Mrázkovi start na nadcházejícím mistrovství světa hokejistů do 20 let. Mrázek před dvěma lety odešel bez souhlasu ostravského klubu do zámoří a Vítkovice mu následně zakázaly účast na vrcholných mezinárodních akcích. Dnes se rozhodly svůj postoj změnit.

Mrázek nemohl v předešlých dvou letech na MSJ startovat na základě dohody mezi Českým svazem ledního hokeje (ČSLH) a Asociací profesionálních klubů ledního hokeje. Podle té totiž mohou kluby hráče, kteří je opustí bez jejich svolení respektive bez finanční kompenzace, tímto způsobem potrestat.

"Je to výjimečně vstřícný krok v zájmu reprezentace České republiky, za který chci poděkovat jak vedení HC Vítkovice Steel, tak osobně Františku Černíkovi," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král v oficiální tiskové zprávě. Právě Král vše s prezidentem vítkovického klubu Černíkem domluvil.

Devatenáctiletý Mrázek v létě podepsal smlouvu s Detroitem, v této sezoně působí v juniorské soutěži OHL v týmu Ottawa 67's. V reprezentačním týmu bude zřejmě plnit roli brankářské jedničky. "V mimořádně silné konkurenci, která nás v Kanadě čeká, budeme brankáře kvalit Petra Mrázka potřebovat," podotkl Král.

Juniorská reprezentace se v základní skupině šampionátu, který se od 26. prosince uskuteční v Calgary a v Edmontonu, utká s Kanadou, Spojenými státy americkými, Finskem a Dánskem. Do play off postoupí tři týmy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace