Hokejisté Sparty si v domácím střetnutí poradili ve čtvrtek v Tipsport Cupu s Chomutovem 3:2 a s osmi body a lepším vzájemným zápasem vyhráli skupinu A před Českými Budějovicemi. Pražané sice prohrávali po gólu hostujícího Míky, ale vzápětí stav otočili brankami Ručinského, Hromase a Hlinky. Chomutov v závěru zápasu snížil díky Pavlasovi, ale na vyrovnání již nedosáhl. První porážku v Tipsport Cupu zaznamenali hokejisté Slavie, kteří nestačili na Duklu Jihlava.

Na ledě Sparty vstoupili do zápasu aktivněji hosté, ale šance z úvodu, kdy se dostali do přečíslení dva na jednoho, nevyužili. Obrovskou příležitost k otevření skóre měla Sparta na začátku 5. minuty, kdy hrála dvojnásobnou přesilovou hru, jenže ani přes slušný kolotoč v pásmu Chomutova puk za záda hostujícího gólmana nedopravila. Na vyloučení málem hosté doplatili ve 13. minutě, kdy po střele Vykoukala od modré čáry zazvonila za Štěrbou horní tyčka.

Trestuhodně zahodili Pražané druhou dvojnásobnou přesilovku ve 22. minutě, když téměř neohrozili chomutovskou svatyni. Sparta pokračovala v tlaku, ale gólovou šanci si nevypracovala, zatímco Chomutov udeřil po závaru v brankovišti z hole Míky. Domácí ovšem odpověděli bleskově, za necelou minutu protlačil puk za gólmana Ručinský. Nezůstalo pouze u vyrovnání, ve 32. minutě poslal Spartu do vedení Hrdel. Do třetí části vstupovali domácí s dvougólovým vedení, ve 39. minutě totiž v oslabení ujel Hlinka a nájezd s přehledem proměnil.

Domácí mohli na počátku třetí dvacetiminutovky zvýšit skóre, avšak díky nepřesné mušce zůstal stav nezměněn. Nejprve Pražané nevyužili další početní výhodu, poté nedosáhl na hranici brankoviště na puk Mrňa. Snížení na hokejce měl v 51. minutě Polanský, avšak dorážku si Chábera pohlídal.

Závěrečná třetina byla spíše než pohlednými akcemi poznamenána nervózní hrou na obou stranách a častým vylučováním. Chomutovští v 54. minutě využili dvojnásobnou výhodu díky střele Pavlase od modré a zápas dostal dramatický náboj až do konce. Pražané však náskok udrželi a zajistili si prvním místem postup ze skupiny A. Utkání na konci okořenila mini bitka mezi domácím Mrňou a chomutovským Mazancem, kterou bleskově vyhrál hostující zadák, když poslal Mrňu na led.

Tipsport Cup - 4. kolo
Skupina A
Sparta Praha - Chomutov 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Ručinský (D. Výborný), 32. Hromas (Hrdel, Tůma), 39. J. Hlinka - 30. Míka (Pulpán, Mikšovic), 54. Pavlas (Trefný). Rozhodčí: Hodek - Kalivoda, Bejček. Vyloučení: 9:10. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 700.
1.Sparta Praha321008:48
2.České Budějovice420208:68
3.Plzeň302016:64
4.Chomutov310027:43
5.Hradec Králové300122:111
Skupina B
Mladá Boleslav - Karlovy Vary 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Boháč (D. Vrbata, Bahenský), 25. Pabiška, 41. Šterbák (Sýkora, Jiruš), 43. D. Vrbata (Jiruš) - 9. Skladaný (Melenovský), 18. Kumstát (Košťál, Hájek), 24. Haščák (Němec), 39. Dej (Dobroň), 45. Kristek (Mucha), 60. Skladaný. Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Prošek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1516.
1.Karlovy Vary3200112:106
2.Ústí nad Labem3200111:96
3.Litvínov211009:75
4.Liberec310118:104
5.Mladá Boleslav3000312:160
Skupina C
Slavia Praha - Jihlava 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Vondrka (Červenka, D. Hruška), 33. Micka (Červenka, V. Růžička ml.) - 21. Hodek (Bakus), 23. Fiedler (Hanzal, Polcar), 50. Hanzal (Polcar), 60. Hodek (Ficenc). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Třinec - Znojmo 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Malec (Balej, Kohn), 9. Peterek (Tomas), 16. Polanský (Polák, Tomas), 24. Kohn (Hrabal), 44. Lojek (Květoň), 55. Peterek (Květoň). Rozhodčí: Mikula - M. Poruba, R. Vengřín. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 600.
Vítkovice - Kometa Brno 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. R. Hruška (Treille, Voráček), 30. R. Hruška (Roman), 52. Kvapil (Hubáček) - 31. Vorel (Pucher). Rozhodčí: Hradil. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 800.