Rubriky:

Ostatní sporty

Íránský zápasník Reihanpúr vybojoval na OH zlato do 55 kg

5. srpna 2012 22:03 - Londýn

Íránský zápasník Hamid Reihanpúr získal na olympijských hrách zlatou medaili v řecko-římském stylu v kategorii do 55 kg. Ve finále porazil 3:0 mistra světa Rovšana Bajramova z Ázerbájdžánu, který se stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu musel spokojit se stříbrem. Bronz získali Peter Modos z Maďarska a Mingijan Semjonov z Ruska.

 

Toru Hanai, Reuters

Pětinásobný světový šampión Reihanpúr ukončil triumfem čekání íránského zápasu na zlato z řecko-římského stylu. Zatímco ve volném stylu má Írán na kontě celkem třicet olympijských medailí, z toho pět zlatých, ve druhé disciplíně dokázali jeho reprezentanti dosud získat pouze stříbro a bronz.

Ve váze do 74 kg zůstalo olympijské prvenství v rukách mistra světa. Jednadvacetiletý Rus Roman Vlasov, který má i evropský titul, ve finále porazil 3:0 arménského soupeře Arsena Julfalakjana. Také zbývající medaile brali zápasníci ze zemí bývalého Sovětského svazu - Litevec Aleksandr Kazakevič s Jemin Achmadov z Ázerbájdžánu.

XXX. letní olympijské hry v Londýně
Zápas - řecko-římský styl
Muži - do 55 kg: 1. Reihanpúr (Írán), 2. Bajramov (Ázerb.), 3. Modos (Maď.) a Semjonov (Rus.), 5. Nyblom (Dán.), 6. Čche Kju-čin (Korea), 7. Li Šu-ťin (Čína), 8. Balart (Kuba).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..