Rubriky:

Ostatní

Zraněný Liou Siang odmítl téměř čtvrt miliardy z pojistky

20. srpna 2008 12:55 - PEKING

Zklamání slavného čínského překážkáře Liou Sianga z předčasného konce na olympijských hrách mohl zmírnit tučný šek z pojišťovny, která mu měla v případě náhlého zranění vyplatit 100 miliónů jüanů (přes 241 miliónů korun). Obhájce zlaté medaile z Atén však ve středi "bolestné" odmítl.

Liou Siang, jenž musel v Pekingu odstoupit už z rozběhu kvůli zranění achilovky, získal loni v říjnu stejně jako ostatní čínští reprezentanti v atletice na rok zdarma pojištění od firmy Ping An.

Vedení pojišťovny nejprve oznámilo, že zjišťuje okolnosti, které v pondělí vedly k šokujícímu odstoupení bývalého světového rekordmana. Během středy její představitelé uvedli, že jsou připravení v přepočtu téměř čtvrt miliardy korun pětadvacetiletému atletovi vyplatit. Liou Siang však částku velkoryse odmítl, i když se mohl alespoň trochu "zahojit". Kvůli smolnému vyřazení z her přišel podle expertů o zhruba trojnásobnou sumu.

Podle magazínu Forbes si Liou Siang ročně vydělá zhruba 23 miliónů dolarů. Úřadující mistr světa z Ósaky je v Číně největší sportovní celebritou spolu s basketbalistou Jao Mingem, který se snažil nešťastného atleta utěšit. "Bylo to politováníhodné, ale na takový zážitek musí co nejrychleji zapomenout. Kariéra je dlouhá a má toho ještě hodně před sebou," řekl pivot Houstonu Rockets.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..