Čínské volejbalistky získaly bronzové olympijské medaile

PEKING

Čínské volejbalistky získaly na domácí olympiádě bronzové medaile. V sobotním utkání o třetí místo olympijské šampiónky z Atén porazily 3:1 na sety Kubu. Finále mezi Brazílií a Spojenými státy americkými je na programu od 14:00 SELČ.

Domácí reprezentantky vstoupily do zápasu lépe a první set získaly hladce 25:16. V druhé sadě se však zhoršily na přihrávce, čehož kubánské hráčky využily a srovnaly krok.

V třetím setu ale volejbalistky z Karibiku marně hledaly recept na čínský plachtící servis a při přípravě útoku na jejich straně často panoval chaos. Udělaly spoustu chyb a v třetí sadě uhrály jen třináct bodů.

Pak zlepšily organizaci hry, ale na rozjeté Číňanky, vedené smečařkou Wang I-mej, to už nestačilo. Ve čtvrté sadě sice ještě Kubánky stáhly pětibodové manko až na 19:20, ale pak dvakrát zkazily servis a domácí znovu hráčky odskočily. Za stavu 24:20 Číňanky proměnily hned první mečbol, když na síti potrestaly další zkažený příjem Kubánek.