Rubriky:

Výsledky

Nedělní výsledky olympijských her v Pekingu

24. srpna 2008 12:20 - PEKING

Nedělní výsledky olympijských her v Pekingu:

ATLETIKA
Muži:
Maraton: 1. Wanjiru (Keňa) 2:06:32, 2. Gharíb (Mar.) 2:07:16, 3. Kebede 2:10:00, 4. Merga (oba Et.) 2:10:21, 5. Lel (Keňa) 2:10:24, 6. Röthlin (Švýc.) 2:10:35, 7. Asfaw (Et.) 2:10:52, 8. Asmerom (Eritrea) 2:11:11.
BASKETBAL
Muži:
Finále: USA - Španělsko 118:107 (38:31, 69:61, 91:82)
Nejvíce bodů: Wade 27, Bryant 20, James 14, Paul a Anthony 13 - Fernandez 22, P. Gasol 21, Navarro 18, Jimenez 12, M. Gasol 11, Reyes 10. Rozhodčí: Brazauskas (Lit.), Estevez (Arg.), Jungebrand (Fin.). Trestné hody: 37/27 - 28/23. Fauly: 26:29. Trojky: 13:8. Diváci: 11.083.
O 3. místo: Argentina - Litva 87:75 (46:34)
Nejvíce bodů: Delfino 20, Scola 16, Nocioni 14, Gutierrez a Quinteros po 11 - Šiškauskas 15, Kaukenas 14, Jasikevičius 9.
Konečné pořadí: 1. USA, 2. Španělsko, 3. Argentina, 4. Litva, 5. Řecko, 6. Chorvatsko, 7. Austrálie, 8. Čína.
BOX
Finále:
Do 48 kg: Cou Š'-ming (Čína) - Purevdordž (Mong.) vzdání soupeře ve 2. kole.
Konečné pořadí: 1. Cou Š'-ming, 2. Purevdordž, 3. Barnes (Ir.) a Hernandez (Kuba), 5. Carvalho (Braz.), Žakypov (Kaz.), Maszczyk (Pol.) a Ruenroeng (Thaj.)
Do 54 kg: Enkhbat (Mong.) - Leon (Kuba) 16:5.
Konečné pořadí: 1. Enkhbat, 2. Leon, 3. Julie (Maur.) a Gojan (Mold.), 5. Pečkúm (Thaj.), Manzanilla (Ven.), Kumar (Indie) a Ikgopoleng (Botsw.)
Do 60 kg: Tiščenko (Rus.) - Sow (Fr.) 11:9.
Konečné pořadí: 1. Tiščenko, 2. Sow, 3. Javachjan (Arm.) a Ugas (Kuba), 5. Chu Čching (Čína), Perez (Kol.), Pik Čong-sub (Korea) a Popescu (Rum.).
Do 69 kg: Sarsekbajev (Kaz.) - Banteaux (Kuba) 18:9.
Konečné pořadí: 1. Sarsekbajev, 2. Banteaux, 3. Cha Na-tchi (Čína) a Kim Čung-čo (Kor.), 5. Johnson (Bah.), Abdín (Eg.), Andrade (USA) a Mahmudov (Uzb.).
Do 81 kg: Čang Siao-pching (Čína) - Egan (Ir.) 11:7.
Konečné pořadí: 1. Čang Siao-pching, 2. Egan, 3. Jeffries (Brit.) a Šinalijev (Kaz.), 5. Szello (Maď.), Silva (Braz.), Benchabla (Alž.) a Kurbanov (Tádž.).
Nad 91 kg: Cammarelle (It.) - Čang Č'-lej (Čína) technické k.o. ve 4. kole
Konečné pořadí: 1. Cammarelle, 2. Čang Č'-lej, 3. Glazkov (Ukr.) a Price (Brit.), 5. Vatáh (Alž.), Rivas (Kol.), Myrsatajev (Kaz.) a Jaksto (Lit.).
HÁZENÁ
Muži:
Finále: Francie - Island 28:23 (15:10)
Nejvíce branek: Karabatic 8, Gille 5, Abalo a Burdet po 4 - Stefansson 5, Gudjonsson a Atlason po 4.
O 3. místo: Španělsko - Chorvatsko 35:29 (12:14)
Nejvíce branek: Prieto a García po 7, Romero a Entrerrios po 5 - Duvnjak 7, Horvat, Meltičič a Šprem po 4.
O 5. místo: Polsko - Rusko 29:28 (14:15),
o 7. místo: Dánsko - Korea 37:26 (15:13).
Konečné pořadí: 1. Francie, 2. Island, 3. Španělsko, 4. Chorvatsko, 5. Polsko, 6. Rusko, 7. Dánsko, 8. Korea.
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Ženy - družstva: 1. Rusko 35,550, 2. Čína 35,225, 3. Bělorusko 34,900, 4. Itálie 34,425, 5. Bulharsko 33,550, 6. Izrael 31,100, 7. Ázerbájdžán 31,575, 8. Ukrajina 31,100.
VODNÍ PÓLO
Muži:
Finále: Maďarsko - USA 14:10 (6:4, 3:4, 2:1, 3:1),
o 3. místo: Srbsko - Černá Hora 6:4 (2:0, 2:1, 2:1, 2:0),
o 5. místo: Španělsko - Chorvatsko 11:9 (0:2, 5:3, 3:1, 3:3),
o 7. místo: Řecko - Austrálie 9:8 (3:2, 2:2, 1:3, 3:1),
o 9. místo: Itálie - Německo 10:8 (4:3, 1:1, 1:1, 4:3).
Konečné pořadí: 1. Maďarsko, 2. USA, 3. Srbsko, 4. Černá Hora, 5. Španělsko, 6. Chorvatsko, 7. Řecko, 8. Austrálie.
VOLEJBAL
Muži:
Finále: USA - Brazílie 3:1 (-20, 22, 21, 23)
Rozhodčí: Wang Ning (Čína), Hobor (Maď.). Čas: 116 min. Diváci: 13.000.
USA: Millar, Ball, Priddy, Lee, Stanley, Salmon, libero Lambourne - Rooney, Hoff.
Brazílie: Giba, Heller, André, Dante, Gustavo, Marcelinho, libero Sérgio - Bruno, Murilo, Rodrigao, Samuel.
O 3. místo: Rusko - Itálie 3:0 (22, 19, 23).
Konečné pořadí: 1. USA, 2. Brazílie, 3. Rusko, 4. Itálie, 5. Bulharsko, Čína, Polsko, Srbsko.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..