Rubriky:

Formule

Engeho trápil v kvalifikaci A1 opět problém s gumami

20. ledna 2007 14:08 - TAUPO

Tomáš Enge nedokázal v sobotní kvalifikaci na šestý podnik seriálu A1 Grand Prix na Novém Zélandu zopakovat výkon z pátečního tréninku a do prvního bodovaného závodu vyrazí v neděli z osmé řady. Zatímco v úvodní den klání byl liberecký pilot nejrychlejší, v sobotu zajel v Taupu až patnáctý čas.

 

BPA sport marketing

"Je to zase stejný příběh - na starých gumách jsme rychlí, ale z nějakých důvodů nedokážeme využít výkonnostní výhodu nových pneumatik tak jako naši soupeři," uvedl Enge v oficiální tiskové zprávě týmu.

Česká formulová jednička v sobotu nedokázala využít zvyšující se přilnavosti tratě a její nejlepší dvě kola vzešly hned z úvodních dvou jízd. Poté, na nových pneumatikách, Engeho monopost úplně ztratil potřebné vyvážení a zkušený pilot nedokázal vylepšit předchozí časy ani při maximálním úsilí.

"V třetí části kvalifikace se vůz se choval divně, vyvážení bylo úplně rozhozené. Dokonce jsme přemýšleli, že pro poslední trénink nasadíme zpátky ojetou první sadu, ale nakonec jsme se rozhodli pro poslední novou sadu," sdělil Enge.

Výsledkem jeho snahy o vylepšení času byl smyk, který však skončil bez následků. "Bohužel mi najednou ucukla záď vozu a neměl jsem šanci ten smyk zvládnout. Je to hodně divné: když nasadíme nové pneumatiky, vůz se chová, jako by se úplně rozhodilo spojení mezi přídí a zádí a těžko se ovládá," dodal Enge.

Nejlepšího času v kvalifikaci dosáhl domácí tým Nového Zélandu. Společně s Jonnym Reidem se do první řady pro úvodní sprint postaví Nico Hülkenberg z Německa. Po dvacetiminutovém krátkém závodě čeká v neděli jezdce ještě sedmdesátiminutové hlavní klání.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule