Rubriky:

Formule

Schumi Jr. do Renaultu? Možná už za rok

9. března 2004 14:45 - PRAHA/BERLÍN

Ralf Schumacher po letošní sezóně mistrovství světa vozů formule 1 opustí stáj Williams a přesedne do monopostu Renault. Tvrdí to alespoň Schumacherův manažer Willi Weber v úterním vydání německého deníku Bild. Podle něj zbývá vyřešit již jen poslední formality, šéf stáje Renault Flavio Briatore jednání o přestupu nevyvrátil.

 

ČTK

Weber se s Briatorem sešel během úvodního podniku letošního světového šampionátu v Melbourne. "S Flaviem jsme se dohodli na všech podrobnostech budoucího kontraktu. V podstatě chybí již jen podpis a Ralf může příští rok usedat za volant Renaultu" citoval Webera Bild.

Šéf Renaultu jednání s manažerem osmadvacetiletého pilota nepopřel. "Bavili jsme se o tom, ale nepadlo žádné konkrétní datum," mírnil Briatore Weberova slova pro agenturu DPA.

Nesouhlas s výší platu

Mladší bratr šestinásobného mistra světa Michaela Schumachera se rozkmotřil s vedením stáje Williams při vyjednávání o kontraktu pro příští sezónu a veřejně pohrozil odchodem z týmu.

Williams nesouhlasil s požadavkem Schumachera na roční plat 20 miliónů dolarů, který by z něj v příštím roce udělal zřejmě druhého nejlépe placeného jezdce v seriálu MS. Víc zatím pobírá jen pětatřicetiletý Michael u Ferrari.

Schumacher ml. v rozhovoru pro německý bulvární list Bild am Sonntag obvinil Williamse, že nejprve s výší částky souhlasil, pak ale náhle smetl smlouvu ze stolu těsně před podpisem.

Williamse nechápe

"Bylo by smutné odejít za takové situace, ale takové jednání se mi vůbec nelíbí," stěžoval si čtvrtý muž loňského šampionátu.

"Já, ani můj manažer Weber bychom nechtěli ublížit našim partnerům z BMW, ale pokud Frank Williams nezmění svůj styl jednání vůči mně, pak skutečně odejdu. Některé jeho kroky z posledních měsíců vážně nechápu," řekl Schumacher ml. těsně před zahájením mistrovství světa.

Tým Williams po letošné sezóně opustí i Schumacherův kolega Juan Pablo Montoya, který je již dohodnutý na kontraktu ve stáji McLaren.

Sport.cz, DPA

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule