Rubriky:

Formule 1

Poražený bude letuškou, hecuje Branson dalšího nováčka v F1

15. prosince 2009 17:54 - LONDÝN

Příští ročník mistrovství světa formule 1 možná zpestří výstřední sázka. Majitel stáje Virgin Richard Branson vyzval na souboj šéfa dalšího nováčka v seriálu Lotus Tonyho Fernandese. Kdo z nich skončí v šampionátu hůře, bude muset sloužit jako letuška u letecké společnosti svého soka.

 

Lefteris Pitarakis, ČTK/AP

"On má aerolinky, my máme aerolinky, a když ho porazíme, může u nás pracovat jako letuška. Může si být jistý, že uniformy u Virgin jsou perfektní. Myslím, že nás může vyzvat ke stejné sázce," řekl agentuře Reuters britský miliardář Branson, do jehož koncernu Virgin patří i stejnojmenná letecká společnost. V úterý oznámil, že vozy jeho týmu budou pilotovat Němec Timo Glock a Brazilec Lucas Di Grassi.

Malajský milionář Fernandes provozuje aerolinky AirAsia a s Bransonem se dobře zná, protože v minulosti pracoval pro jeho hudební vydavatelství Virgin Records. Už minulý týden se nechal slyšet, že porážku od svého rivala ve formuli 1 by těžko nesl. "Naší prioritou je být před Bransonem. Jinak skončím a zabiju se," prohlásil Fernandes, který svěřil monoposty Italovi Jarnu Trullimu a Finovi Heikkimu Kovalainenovi.

"Vzhledem k našim hudebním zkušenostem by pro nás neměl být problémy vybrat mu hudbu na pohřeb," žertoval dnes Branson.

ČTK

Časová osa: Formule 1