Rubriky:

Formule 1

Briatore a Symonds se s FIA dohodli a mohou opět do F1

12. dubna 2010 18:55 - PAŘÍŽ

Dárek k dnešním šedesátým narozeninám dostal Flavio Briatore. Mezinárodní automobilová federace (FIA) v pondělí totiž rozhodla, že bývalý boss stájí Benetton a Renault a jeho blízký spolupracovník a inženýr Pat Symonds se mohou v roce 2013 vrátit do seriálu formule 1.

Briatore byl původně doživotně potrestán za podíl na fingované nehodě Brazilce Nelsona Piqueta v roce 2008, díky níž vyhrál závod v Singapuru Španěl Fernando Alonso. Symonds dostal pětiletý zákaz činnosti.

"Oba za to souhlasili s tím, že až do konce roku 2012 nebudou působit v žádné roli související s formulí 1 a v žádné roli, která by měla spojitost s jakoukoliv motoristickou disciplínou sdruženou v Mezinárodní automobilové federaci," stojí v pondělním oficiálním prohlášení FIA.

Briatore dostal původně od FIA doživotní zákaz působit ve formuli 1, proti čemuž se Briatore odvolal k civilnímu soudu v Paříži. Ten rozhodl v lednu v jeho prospěch a FIA se tehdy nechala slyšet, že se odvolá. To však neudělala a akceptovala dohodu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1