Huleš v kvalifikaci na GP Pacifiku až pětadvacátý

MOTEGI

Pětadvacátou příčku obsadil Jaroslav Huleš v první kvalifikaci na Velkou cenu Pacifiku ve třídě do 250 ccm. I tak byl ale z českých zástupců nejlepší, Lukáš Pešek byl o tři pozice horší a Jakub Smrž předposlední.

Ital Valentino Rossi při páteční kvalifikaci na Velkou cenu Pacifiku.

Huleše nejprve ve volném tréninku zlobilo pérování a v kvalifikaci měl problémy s elektronikou řazení. I tak se oproti dopoledním jízdám zlepšil o 1,4 sekundy. "Nejsem spokojen, stále se nemohu dostat do správného tempa. Změny na motorce jdou k lepšímu, pouze pérování musíme ještě doladit," komentoval svůj výkon Huleš.

Smrž na okruhu v japonském Motegi předjel pouze Nizozemce Henka van der Lagemaata.

Rossi na Gibernaua nestačil

V královské třídě MotoGP předčil Španěl Sete Gibernau o 184 tisícin vteřiny obhájce titulu a vedoucího muže šampionátu Itala Valentina Rossiho, v kategorii nejslabších motocyklů do 125 ccm rozhodla o první pozici mezi Italem Andreou Doviziosem a Španělem Danielem Pedrosou jediná setina sekundy.

Dvěstěpadesátkám kraloval Francouz Randy de Puniet, který je v průběžném pořadí mistrovství světa třetí. Druhá část kvalifikace se jede v sobotu.