Smrž si v Monze dojel v MS superbiků pro šest bodů

MONZA

Český motocyklový jezdec Jakub Smrž získal ve čtvrtém závodu mistrovství světa superbiků v Monze šest bodů za desáté místo v první jízdě, ve druhé nedojel. V Itálii kraloval Ir Eugene Laverty, který zaznamenal double a připsal si první triumf v seriálu.

Jakub Smrž

Nedařilo se naopak Maxi Biaggimu, který se v tréninku maximální rychlostí 334,8 kilometru za hodinu postaral o nový rekord v kategorii superbiků. Italský jezdec měl po druhém místu z první jízdy nakročeno k vítězství ve druhé a dlouho byl v čele, za zkrácení zatáčky byl ale potrestán průjezdem boxovou uličkou a nakonec skončil osmý.

Průběžné pořadí šampionátu vede Španěl Carlos Checa se 145 body. Osmadvacetiletý Smrž je devátý se ziskem 55 bodů.

Čtvrtý závod MS superbiků v Monze (Itálie):
1. jízda: 1. Laverty (Ir./Yamaha) 31:09,584, 2. Biaggi (It./Aprilia) -1,575, 3. Haslam (Brit./BMW) -3,078, ...10. Smrž (ČR/Ducati) -18,420.
2. jízda: 1. Laverty 31:19,948, 2. Melandri (It./Yamaha) -0,327, 3. Fabrizio (It./Suzuki) -2,466, ...Smrž nedokončil.
Průběžné pořadí (po 4 ze 14 závodů): 1. Checa (Šp./Ducati) 145 b., 2. Melandri 118, 3. Biaggi 117, ...9. Smrž 55.
Supersport: 1. Davies (Brit./Yamaha) 29:05,363, ...10. Ježek (ČR/Honda) -35,215.
Průběžné pořadí: 1. Davies 70, ...16. Ježek 13.